Dzisiaj jest: Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Nieznamir, Sławosz, Walentyna
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 07, maja 2018 12:47

01.jpg18 kwietnia 2018 r. w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Mali Ekolodzy”. Organizatorem konkursu w tym roku było Przedszkole Samorządowe w Radziszowie, które od dwóch lat realizuje program pracy „Z ekologią za pan brat” i „Mali Ekolodzy”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 16 dwuosobowych drużyn z Przedszkoli, Oddziałów Przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych i z ZSP z całej Gminy Skawina.

„Ziemie mamy tylko jedną

Więc szanujmy Ją,

Bo cóż z nami stanie się,

Gdy zniszczymy własny dom”

Ten motyw z wiersza G. Skrzypczak „Ratujmy Ziemię” przewijał się w zadaniach konkursowych. Dzieci we współpracy z opiekunami rozwiązywały zagadki słowne i rebusy fonetyczne, układały puzzle, wyjaśniały pojęcia: smog i recykling. Były także zadania praktyczne jak i segregowanie śmieci. Na zakończenie powstała wspólna praca plastyczna będącą symbolicznym zobowiązaniem przedszkolaków do dbałości o Ziemię.

Jury w składzie: Pani Barbara Ptak – Kierownik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMiG Skawina, Pan Marek Marzec – Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG Skawina i Pan Wiktor Siłuszyk – przedstawiciel Nadleśnictwa Myślenice do którego należy Las Bronaczowa w Radziszowie i Pani Alicja Przybyło – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Radziszowie byli pod dużym wrażeniem umiejętności i wiedzy ekologicznej najmłodszych mieszkańców Naszej Gminy.

Po zliczeniu głosów Jury wręczyło wszystkim uczestnikom wspaniałe nagrody ufundowane przez Gminę Skawina, Nadleśnictwo Myślenice, Lewiatan, Bahlsen, Piekarnię M.T. Dąbrowscy z Radziszowa , Hurtownię OLA- Michał Opyrchał i Hurtownię TOLO - Czesław Żmuda oraz Rodziców dzieci z Przedszkola Samorządowego w Radziszowie : Panią Iwonę Pocięgiel, Pana Krzysztofa Góreckiego, Panią Małgorzatę Kamińską i Panią Annę Kowalską.

Każda placówka otrzymała w doniczce sadzonkę kany – kwiatu posadzonego i wypielęgnowanego przez dzieci i pracowników Przedszkola Samorządowego w Radziszowie. Mamy nadzieje , że będzie on ozdobą przedszkolnych ogródków wszystkich placówek, które uczestniczyły w konkursie.

Na zakończenie Pani Dyrektor Alicja Przybyło podziękowała sponsorom nagród, CKiS w Skawinie za udostępnienie pomieszczeń w Dworze Dzieduszyckich , dzięki czemu konkurs odbył się w pięknym wnętrzu i komfortowych warunkach, Nauczycielkom i Pracownikom Przedszkola Samorządowego w Radziszowie za przygotowanie i prowadzenie konkursu, Jury i wszystkim Dzieciom i Placówkom uczestniczącym w konkursie.

Zdjęcie wszystkich uczestników wykonane na tle wspólnej pracy plastycznej „Zielone drzewo” niech będzie symbolicznym przypieczętowaniem zobowiązania „Małych Ekologów” z Gminy Skawina do nieustannej dbałości o środowisko naturalne człowieka.

Organizatorzy

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie