Dzisiaj jest: Piątek, 21 czerwca 2024
Imieniny obchodzą: Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza, Demetria, Domamir, Marta, Teodor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: piątek, 21, sierpnia 2015 14:32

01

29.06.2015 r. w Dworze Dzieduszyckich odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Skawinie oraz Przedszkola Samorządowego w Radziszowie.

Na otwarcie wystawy przybyli specjalnie zaproszeni goście: dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie pan Czesław Gąsiorowski, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Skawinie pani Jadwiga Żak-Pytlik, sołtys Radziszowa pani Zdzisława Bała, pani Anna Pląder z Biblioteki Publicznej w Radziszowie, pani Maria Wiecheć ze Stowarzyszenia Kobiet Twórczych oraz pani Małgorzata Niechaj prezes Stowarzyszenia „Nasz Radziszów”. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał autor i organizator projektu pan Czesław Gąsiorowski. W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola w Radziszowie, które zaprezentowały program artystyczny „Lato na łące” oraz „Już wkrótce wakacje”.

Prace zostały wykonane w ramach Projektu Edukacyjnego „Poznajmy się- naszą historię, zabytki, kulturę”. Dzieci uczestniczyły w tematycznych lekcjach plenerowych, podczas których poznały zabytki Skawiny: Pałacyk Sokół, Rynek Ratuszem, Kościół p.w. Szymona i Judy Tadeusza, Kościół p.w. Ofiarowania NMP. Zwiedzając Radziszów poznały Kościół p.w. św. Wawrzyńca i Dwór Dzieduszyckich, brały udział w zabawach związanych ze zwiedzanymi zabytkami, plenerach malarskich w Skawinie i w Radziszowie.

Końcowym efektem tego projektu są prace plastyczne, które tworzą wystawę w Dworze Dzieduszyckich . Na 13 sztalugach umieszczone są po 2 prace wykonane w parze przez rówieśników z Przedszkola w Radziszowie i z Przedszkola nr 1 w Skawinie. Jak więc ławo policzyć w projekcie uczestniczyło 52 dzieci . Przedszkolaki malowały swoje obrazy w Różanym Ogrodzie Dworu Dzieduszyckich. Do malowania użyte zostały profesjonalne sztalugi , pędzle i farby malarskie.

Rezultatem realizacji projektu było wzajemne poznanie się przez przedszkolaków , historii zabytków Skawiny i miejscowości gminnych, ukazanie roli kulturalnej i edukacyjnej naszej Małej Ojczyzny, nawiązanie wzajemnych kontaktów pomiędzy placówkami edukacyjnymi, zwiększenie wśród przedszkolaków i uczniów potrzeby poznania własnej historii i kultury oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych uczestników projektu.

Beata Nowotny
Nauczyciel Przedszkola w Radziszowie

  • 01
  • 02
  • 03

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie