Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 18, sierpnia 2015 08:38

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – pod tym hasłem w dniach 6 – 11 sierpnia 2015 roku kilkanaście osób z parafii Radziszów pielgrzymowało do Częstochowy. Ze Skawiny po mszy świętej w kościele Bożego Miłosierdzia wyruszyliśmy w dwóch grupach, żółtej i czerwonej. W drugim dniu dołączyła do nas grupa niebieska z Liszek. Stanowiliśmy VI Wspólnotę Skawińsko – Czernichowską. Trasa pielgrzymki liczyła ok. 145 km i podzielona była na etapy. Najdłuższy z nich miał 30 km.

W drodze słuchaliśmy rozważań, modliliśmy się w różnych intencjach, a na postojach były konferencje tematycznie nawiązujące do hasła pielgrzymki. W Mnikowie mszę świętą poranną odprawił bp Jan Szkodoń, a w Gorenicach bp Jan Zając. W Kluczach odwiedził nas kardynał Stanisław Dziwisz. W tym roku pielgrzymowanie nie było łatwe ze względu na panujące upały. Na szczęście droga częściowo prowadziła przez lasy. Organizatorzy regularnie zaopatrywali nas w wodę na całej trasie. Zapewnili też takie miejsca postojów, w których można było odpocząć w cieniu i wzmocnić swoje siły, a także skorzystać z pomocy medycznej (jeżeli ktoś miał taką potrzebę). Mogliśmy też liczyć na gościnność mieszkańców wiosek, w których się zatrzymywaliśmy.

Na Jasną Górę dotarliśmy we wtorek, 11 sierpnia około godziny 18. Nad Częstochowę nadciągnęły burzowe chmury, ale spadło z nich zaledwie kilka kropel deszczu. Przed klasztorem powitał nas kardynał Stanisław Dziwisz. Potem grupami wchodziliśmy do kaplicy z cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej. To był moment na osobiste refleksje, złożenie u Jej stóp wszystkich intencji, które nieśliśmy ze sobą. Msza święta koncelebrowana, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz odprawiona została na Wałach Jasnogórskich o godzinie 19. W homilii ksiądz kardynał wspomniał o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Zachęcił do zaangażowania w ich przygotowanie oraz aktywnego uczestnictwa. Po mszy świętej i apelu jasnogórskim pielgrzymka dobiegła końca. Przeżycia z nią związane pozostaną w każdym z nas.

Maria Żurek

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie