Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 25, maja 2015 14:45

01Wiele ciepłych słów padło pod adresem księdza proboszcza Stanisława Kamionki, który 20 maja 2015 roku obchodził 30 - lecie święceń kapłańskich. Na uroczystej, koncelebrowanej mszy świętej zgromadzili się licznie parafianie z Radziszowa i Jurczyc. Były poczty sztandarowe, przedstawiciele lokalnych władz, organizacji i stowarzyszeń, duża grupa dzieci ze szpitala rehabilitacyjnego wraz z dyrekcją i opiekunami, a także Kapela Ludowa z Radziszowa.

Homilię wygłosił ksiądz Adam, który mówił o cudzie i tajemnicy kapłaństwa. Ze wzruszeniem podziękował proboszczowi za jego wieloletnią posługę. Wyraził wdzięczność za codzienną troskę i dyskretną opiekę, jaką z jego strony jest otaczany. Ksiądz Jacek, nawiązując do życzeń złożonych przez dzieci ze szkoły szpitalnej mówił o dobru, jakiego doświadczył w naszej parafii ze strony księdza Stanisława Kamionki. O jego niezwykłym darze rozwiązywania problemów i wspieraniu każdego, kto zwracał się do niego trudnej sytuacji.

Jubilat, jak zawsze skromny i nieco speszony sytuacją, przyjmował przy ołtarzu życzenia i gratulacje. Grupa dzieci i młodzieży ze szkoły szpitalnej pod kierunkiem pana Marka Śnieżka zadedykowała mu kilka piosenek. Członkowie Kapeli Ludowej z Radziszowa wyśpiewali ułożone na tę okazję życzenia.

Trzydziestoletnia posługa kapłańska księdza proboszcza Stanisława Kamionki pięknie wpisuje się w słowa księdza Jana Twardowskiego: „W świecie niewiary próbuję mówić o wierze, w świecie bez nadziei – o nadziei, w świecie bez miłości – o miłości”.

Maria Żurek

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie