Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 05, maja 2015 12:24

01.jpg

XIII Międzynarodowy Bieg Skawiński już 9 maja 2015r. Nie czekaj na ostatnią chwilę zapisz się już teraz. Są jeszcze wolne miejsca do biegu głównego i biegu na rolkach. Z chwilą nadania 1000 numeru w biegu głównym oraz 1300 numeru w biegu na rolkach (po dokonaniu opłaty startowej) organizator zamyka zapisy. Jako pierwsi o godz. 11.00 wystartują dzieci i młodzież. Biegi odbędą się na terenach rekreacyjnych tzw. „starorzecze” obok Parku Miejskiego. Każdy uczestnik otrzyma oryginalny pamiątkowy medal, dyplom oraz napój a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe (limit startujących 500 osób).

Następny punkt programu to wyścig rolkarzy o godz. 14.30 w ramach IV Biegu Skawińskiego na Rolkach na dystansie 9km (limit startujących 200 osób). Niewątpliwie gwiazdą tego wyścigu będzie Witold Baran z Lubina, zwycięzca poprzedniej edycji oraz tegorocznego Maratonu Cracovia na Rolkach. Na
godz. 15.30 organizatorzy zaplanowali start Biegu Głównego na 10km,
w ramach którego rozgrywane będą VII Mistrzostwa Polski Energetyków oraz VI Mistrzostwa Gminy Skawina. Rolkarze i biegacze pokonują atestowaną przez PZLA trasę Skawina- Radziszów- Skawina. Trasa jest łatwa o niewielkim przewyższeniu należy do jednej z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta. Mamy przyjemność zakomunikować, że Główne Nagrody w tegorocznej edycji to dwa telewizory Toshiba 40” LED, zwycięzcy zostaną wylosowani z pośród wszystkich uczestników biegu głównego i wrotkarskiego, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem.
Dla najlepszych czekają nagrody pieniężne za miejsca oraz dodatkowo za rekord trasy. Oczywiście nie zabraknie pucharów, będą oryginalne statuetki ze stali szlachetnej specjalnie wykonane na tą okazję oraz nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników biegu otrzymuje pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną z nadrukiem, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem oraz bierze udział w losowaniu dodatkowych nagród. Serdecznie zapraszamy 9 maja do udziału w naszej imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera zapewniona. Biuro i meta zawodów umiejscowione są w pięknej scenerii parku miejskiego obok Pałacyku Sokół. Odbiór numerów startowych i pakietów w dniu 9 maja od godz. 8.30 do godz. 14.00 - bieg wrotkarski i 15.00 - bieg główny. Bieg Skawiński uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji "Polska Biega".

Dodatkowe nagrody dla najlepszego Radziszowianina i Radziszowianki ufundowało Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”.

W dniu biegu tj. 9 maja 2015. w godz. 14.15 - 16.30 droga Skawina – Radziszów - Skawina będzie zamknięta dla ruchu kołowego, organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość wszystkich mieszkańców i zmotoryzowanych.

 

Link do regulaminu i zapisów dzieci:

www.biegskawina.pl

Link do zapisów dorosłych: online.datasport.pl/zapisy

Szczegóły na stronach: www.biegskawina.pl, www.maratonypolskie.pl
oraz bieżące informacje na www.facebook.com/bieg.skawinski

Zawody obsługuje firma Datasport.


Program:

8.30 – Zapisy i odbiór numerów startowych (dzieci, dorośli ,rolki)
11.00- Biegi dla dzieci i młodzieży
12.15- Program artystyczny, dekoracja dzieci i młodzieży
12.15- Nordic Walking-2km
14.30- IV Bieg Skawiński na Rolkach - 9km
15.30- Bieg Główny - 10km
17.30- Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, losowanie nagród dodatkowych.

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Skawina, Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Krakowskiego.


Ze sportowym pozdrowieniem
Adam Mrowiec - dyrektor biegu

  • 01
  • 02
  • 03

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie