Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: środa, 04, czerwca 2014 08:12

Te spotkania są już naszą tradycją. Organizujemy je corocznie pod koniec maja z okazji Święta Szkoły i Święta Rodziny. W tym roku, 29 maja przypadła 12.rocznica nadania naszej szkole imienia ks. prof. Józefa Tischnera. I właśnie tego dnia odbyły się uroczystości.

Obchody rozpoczęła pani Beata Wąsowicz, dyrektor Zespołu. W ciepłych słowach powitała licznie zgromadzone dzieci i ich rodziców, złożyła życzenia i zachęciła do wspólnej zabawy. Stowarzyszenie „Daj Nadzieję”, działające przy Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci przygotowało dla pacjentów z okazji Dnia Dziecka niespodziankę w postaci ufundowanego przez nie sprzętu sportowego oraz drobne upominki. Na ręce przedstawicieli samorządu uczniowskiego dary przekazała pani Małgorzata Sermet, prezes Stowarzyszenia.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci udały się do zajęć w grupach wiekowych. Młodsze brały udział w zajęciach plastycznych, sportowych oraz w kursie pierwszej pomocy. Uczniowie gimnazjum mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu edukacji regionalnej, zdrowotnej i wiedzę o patronie szkoły biorąc udział w grze „bingo”. Dużym wyzwaniem dla gimnazjalistów były warsztaty kulinarne. Jednak wykazali się oni dużą inwencją twórczą i przygotowali z podanych produktów naprawdę smaczne i interesujące pod względem estetycznym potrawy. Kolejnym punktem programu była część artystyczna. Składały się na nią piosenki, tańce (nowoczesne i regionalne), scenki z życia turysty – autostopowicza.

Nadwątlone zabawą siły nasi podopieczni wzmacniali słodyczami, napojami i kiełbaskami z grilla ufundowanymi przez niezawodnych sponsorów (pp. Droździk, Gubała, Górszczak, Sawiccy). Dzień zakończył się wspólną zabawą dyskotekową.

Pozostaje wyrazić nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas Święta Szkoły i Święta Rodziny, bo „Spotkanie to najgłębsze i najbardziej bogate z doświadczeń, jakie człowiek może w swoim życiu przeżyć (…)” - ks. prof. J. Tischner.

Maria Żurek

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie