Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 05, maja 2014 08:44

W dniu 9 maja 2014 r. o godz. 19:00 w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie odbędzie się pierwsze z trzech zaplanowanych przez Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” spotkań poświęconych kapitanowi Henrykowi Jaskule – naszemu bohaterowi rodem z Radziszowa. Kolejne odbędą się 23
i 30 maja.

Patronat honorowy nad wydarzeniami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina P. Adam Najder.

Opiekę medialną sprawować będą: TVP Kraków, Dziennik Polski. Gazeta Skawina raz w miesiącu oraz portal internetowy skawina24.com

W realizacji przedsięwzięcia wspiera nas Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Spotkania poprzedzą otwarcie nowej wystawy stałej pamiątek kapitana Jaskuły, które w nowej aranżacji i w nowym miejscu zaplanowaliśmy otworzyć w połowie czerwca br.

Wstęp na w/w spotkania, połączone z prezentacją filmów dokumentalnych o bohaterze jest bezpłatny.

9 maja zaprezentowany zostanie film pt.: „Dzień dobry kapitanie”. Podczas tego spotkanie przybliżone zostaną informacje biograficzne o kapitanie – spotkanie z udziałem krewnych Henryka Jaskuły.

23 maja zaprezentowany zostanie film pt.: „... gdy był jacht, były oceany...”. Podczas tego spotkania rozmawiać będziemy o samotnym rejsie kapitana Jaskuły dookoła świata, bez zawijania do portów – z portu w Gdyni, do portu w Gdyni i jego wielkiej sławie.

30 maja zaprezentowany zostanie film pt.: „Każdy ma swój port”. Podczas tego spotkania rozmawiać będziemy o echach głównego rejsu i innych morskich i oceanicznych podróżach Henryka Jaskuły.

Na uczestników czekają niespodzianki i spotkania z wyjątkowymi ludźmi!

Janusz Bierówka

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie