Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: czwartek, 13, czerwca 2013 12:00

Uczniowie szkoły szpitalnej uświetnili mszę świętą

W Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie funkcjonuje Zespół Placówek Oświatowych im. ks. prof. Józefa Tischnera. Na leczeniu przebywa obecnie ponad stu pacjentów hospitalizowanych w trybie stacjonarnym i dziennym. Są to dzieci z wadami postawy, urazami odniesionymi w wyniku wypadków komunikacyjnych oraz ze schorzeniami pochodzenia mózgowego.

Podczas pobytu w szpitalu (3 - 4 tygodnie) kontynuują naukę, realizując treści wynikające z podstawy programowej szkoły podstawowej i gimnazjum. Mogą również rozwijać swoje zainteresowania w klubach, działających w szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych. Jednym z nich jest Klub Muzyczny, prowadzony przez nauczyciela zajęć artystycznych, pana Marka Śnieżka. Dzięki wyławianym przez niego talentom wokalnym i instrumentalnym oprawa szkolnych uroczystości jest wyjątkowo bogata.

Dnia 9 czerwca na zaproszenie ks. proboszcza Stanisława Kamionki, jednocześnie kapelana szpitalnego, piętnastoosobowa grupa dzieci śpiewających i grających na różnych instrumentach przybyła ze szpitala do kościoła parafialnego, aby uświetnić mszę świętą o godzinie 11.20. Serdecznie powitany przez księdza proboszcza zespół wraz ze swoim opiekunem i głównym instrumentalistą zespołu, panem Markiem zajął miejsce przy ołtarzu głównym. A w pobliżu czuwali i wspierali ich duchowo dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy, którym ksiądz proboszcz podziękował za tak cenną inicjatywę.

W trakcie mszy świętej dzieci śpiewały pieśni religijne przy akompaniamencie skrzypiec, organów i klarnetu. W ich wykonaniu były również czytania liturgiczne i modlitwa wiernych. Młodzi artyści byli niezwykle skupieni i zaangażowani. Taki występ był dla nich ogromnym przeżyciem. Tym bardziej, że kościół był pełen wiernych! Burzliwe oklaski, jakie otrzymali po wykonaniu ostatniej pieśni były największą nagrodą. A w zakrystii czekały na nich drobne upominki od nieocenionego księdza proboszcza.

Maria Żurek

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie