Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: niedziela, 02, czerwca 2013 13:00

Dróżki Bł. Jana Pawła II i Sł. Bożego Jerzego Ciesielskiego w Toporzysku

Tradycyjnie w ostatnią sobotę maja, przypadającą w tym roku 25, o godz. 16.00 w Toporzysku, z Roli Łazarzowej pod lasem rozpoczęła się już po raz VII, droga Krzyżowa na Polankę Harcerską (więcej o tym miejscu w artykule "Toporzysko").

Tu, przy Papieskim Krzyżu i kapliczce, została odprawiona Msza Św. polowa w intencji kanonizacji Bł. Jana Pawła II i beatyfikacji Sł. Bożego Jerzego Ciesielskiego. Mszę Św. celebrował proboszcz parafii Przenajświętszej Trójcy w Jordanowie. ks. kanonik Paweł Gunia wraz z ks. prałatem Stefanem Misińcem duchowym opiekunem Fundacji "Szlaki Papieskie". W czasie homilii ks. Prałat przypomniał o obchodzonej w tym roku 10 rocznicy powstania "Szlaków Papieskich", przypomniał postać Jerzego Ciesielskiego, szlaki i miejsca związane z Ojcem Świętym. Informacje uzupełniła Prezes Fundacji Pani Urszula Własiuk.

W uroczystości wzięła udział Pani Danuta Ciesielska - żona Jerzego Ciesielskiego, córka Maria, (która w czasie wypadku była na statku, ale zdążyła z niego wyskoczyć i dopłynąć do brzegu), Lucyna i Jerzy Riegerowie z Środowiska, przedstawiciele Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się", wójt gminy Jordanów Stanisław Pudo, mieszkańcy Toporzyska, Jordanowa, młodzież i turyści. Po odśpiewaniu Majówki, Harcerze z Jordanowa rozpalili ognisko, upiekli kiełbaski, którymi częstowali zebranych - dziękujemy za ten poczęstunek, dziękujemy za miłą atmosferą, dziękujemy za to, że pamiętają i dbają o to wyjątkowe miejsce.

Na koniec Ksiądz Proboszcz, pokazał nam wnętrze Kościoła Parafialnego a w nim obraz Matki Bożej Trudnego Zawierzenia - Pani Jordanowskiej oraz jeden z witraży przedstawiający Sługę Bożego Jerzego Ciesielskiego.

Bóg zapłać za piękny dzień! Za rok "przyjdziemy zaś"!

Tekst: Halina Wasyl
Foto: Tadeusz Własiuk i H.Wasyl

Fundacja Szlaki Papieskie zaprasza:

7 VI 2013r. (piątek) - na zakończenie XI Gwiaździstego Rajdu Szlakami Jana Pawła II o godz. 13 00 w Limanowej Więcej informacji na stronie; www.zstio.edu.pl

9 VI 2013r. (niedziela) - na "Spotkanie z Janem Pawłem II "W Lubomierzu-Rzekach-nieopodal "Papieżówki"- rozpoczęcie spotkania godz.13 00

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie