Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 29, stycznia 2013 12:00

Spotkanie opłatkowe

W dniu 25 stycznia 2013 r. odbyło się spotkanie opłatkowe, na które tradycyjnie już po raz jedenasty, członkowie Stowarzyszenia ?Nasz Radziszów? zaprosili przedstawicieli władz lokalnych, przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji, sponsorów i sympatyków. W tym roku gościliśmy m. in.: Panią Urszulę Stochel Wicestarostę Powiatu Krakowskiego, Pana Pawła Kolasę Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Pana Jerzego Kłępę Sołtysa Jurczyc, Pana Andrzeja Tutajewskiego Prezesa Podkrakowskiej Izby Gospodarczej w Skawinie, Panią Teresę Sławik Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Radziszowie, Pana Stanisława Grodeckiego Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Skawiny i Panią Annę Kudelę Zastępcę Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, Pana Leszka Krupnika Prezesa Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków, Pana Daniela Wrzoszczyka Wiceprezesa Zarządu LGD Blisko Krakowa, Pana Marcina Pocięgla Prezesa Firmy Henwal sp. z o.o. i innych.

Z różnych ważnych przyczyn nie mogli z nami się spotkać, ale poprosili o usprawiedliwienie swojej nieobecności i przekazanie najlepszych życzeń na 2013 rok m.in.: Pan Adam Wójcik Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, Antoni Owca Sołtys Radziszowa i ks. Władysław Pilarczyk Honorowy Prezes Małopolskiego Związku Regionalnych Towarzystw Kultury.

W atmosferę świąteczną, jeszcze przed połamaniem się opłatkami i złożeniem sobie wzajemnie życzeń, wprowadziła zgromadzonych Kinga Klimas, uczennica II klasy radziszowskiego gimnazjum, która zaśpiewała kilka kolęd.

Coroczne spotkania opłatkowe są okazją do podsumowania działalności w mijającym okresie, a zarazem czasem rozmów na temat planów na rok bieżący i dzieleniem się doświadczeniami z zaprzyjaźnionymi organizacjami.

Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Skawiny korzystając z okazji podniosłej atmosfery, na ręce Pani Ireny Zawadzińskiej, Członka Zarządu naszej organizacji, a zarazem opiekuna Izby Regionalnej ze strony Zespołu Szkół Publicznych w Radziszowie, wręczyli lalki ubrane w skawińskie stroje regionalne, które teraz staną się pomocą dydaktyczną w realizacji tzw. ścieżki regionalnej.

Od kilku lat spotkania opłatkowe stały się okazją do wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu na najpiękniej udekorowany dom i posesję na czas świąteczno ? noworoczny.

W tym roku jury w składzie Irena Zawadzińska, Dorota Karaś, Robert Pająk i Józef Niechaj po obejrzeniu każdego zakątka w Radziszowie, wyłonili następujących laureatów:

  • I miejsce Pani Zdzisława Okarmus z ul. Zawodzie
  • II miejsce Pan Wojciech Schabowski z ul. Zadworze
  • i dwa III miejsca dla
  • Państwa Anny i Pawła Paciorków z ul. Podlesie i Państwa Teresy i Stanisława Krzanów z ul. Zadworze.
LAUREATOM GRATULUJEMY !

Tekst: Janusz Bierówka
Zdjęcia: Barbara Bierówka

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie