Dzisiaj jest: Czwartek, 7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Agaton, Ambroży, Marcin
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 02, lipca 2012 12:00

Piknik, festyn charytatywny - tradycja Radziszowianki

W ubiegłym roku na spontanicznie zorganizowany piknik, podczas którego odbył się mecz Oldboje kontra Seniorzy, licznie przybyli mieszkańcy Radziszowa i okolic. W trakcie imprezy została zorganizowana zbiórka pieniędzy (do skarbonki) na rzecz potrzebujących. Uzbierano ponad 1200,00 zł. Zebrane pieniądze zostały złożone na ręce księdza Proboszcza, który przekazał je potrzebującej rodzinie z Radziszowa.

W tym roku postanowiliśmy z większym rozmachem zrobić "coś dla kogoś". Przy pomocy księdza Stanisława Kamionki ustaliliśmy cel zbiórki pieniędzy. Imprezę pod hasłem:

"GRAMY dla JUSTYNKI"

zorganizowaliśmy w ważnym dniu dla Polski - w dniu, w którym odbył się mecz decydujący o wyjściu naszej reprezentacji piłkarskiej z grupy podczas mistrzostw Europy, 16 czerwca 2012 r.

Pogoda dopisała, atmosfera na pikniku była niesamowicie rodzinna. W tym dniu na boisku LKS Radziszowianka było wyjątkowo dużo dzieciaków z rodzicami. Atrakcje zrobiły swoje?. a były zamki dmuchane, trampoliny, wata cukrowa, pop-corn. Odbył się mini-turniej piłkarski, w którym uczestniczyło 5 drużyn: Seniorzy, Juniorzy, Oldboje, Drużyna Kibiców I oraz Drużyna Kibiców II. Walka na boisku była zacięta, wszyscy okazali się wygranymi uczestnicząc w turnieju.

Zaproszenie przyjęła także pani Małgorzata ze stadniny koni w Radziszowie, która znalazła czas i chęć, aby w trudach upalnego popołudnia uatrakcyjnić nasz piknik udostępniając kucyka ze swojej stadniny, na którym obwoziła dzieci wokół boiska. Wszystkie uzbierane z tego tytułu wolne datki zostały przekazane dla Justynki.

Natomiast Emilka Wcisło rozstawiła swoją prywatną trampolinę i również zbierała wolne datki. Emilka wraz z panią Małgorzatą uzbierały łącznie 600,00 zł do skarbonki.

Już po ogłoszeniu wyniku zbiórki - Emilka uzbierała jeszcze dodatkowe 200,00 zł? Brawo!

Kapela Ludowa z Radziszowa przez kilka godzin przygrywała przy stolikach, uatrakcyjniając tym samym piknik. Pan Józef Bolisęga przekazał obraz, który został zlicytowany a pieniążki trafiły także do skarbonki. Strażacy z OSP zaprezentowali swój wóz strażacki oraz zorganizowali pokaz pierwszej pomocy.

Mieszkańcy Radziszowa, których liczna obecność bardzo nas ucieszyła, wrzucając do skarbonki wolne datki wykazali, że nie są obojętni na potrzebę pomocy dziecku. Przed meczem reprezentacji Polski zostały przeliczone wszystkie zebrane pieniądze i ogłoszono wynik zbiórki. Dla Justynki podczas pikniku zebrano 3 600,00 zł.

Dodatkowo na nasz apel odpowiedziały firmy:
- Valeo - wpłata 1000,00 zł
- Henwal - Marcin Pocięgiel - wpłata 500,00 zł.

W sumie przekazaliśmy na leczenie i rehabilitację Justynki : 5 300,00 zł. Tylko nasza narodowa reprezentacja piłkarska nie spełniła nadziei kibiców na awans. Mecz był wyświetlany na dużym ekranie i wszyscy czuliśmy się jak na stadionie podczas Euro 2012. Atmosfera była wyśmienita, został odśpiewany Hymn Polski, doping był niesamowity, zachowania typowe dla zagorzałych kibiców jak wyrywanie włosów i tym podobne?. Po końcowym gwizdku - niestety przygnębienie.

Impreza zakończyła się po północy i trzeba odnotować - nie było żadnych ekscesów, żadnych wybryków młodzieży.

Indywidualne podziękowania za pomoc organizacyjną kierujemy do: Elżbiety, Andrzeja i Emilki Wcisło, Małgorzaty Feliksiewicz, Jerzego Blaka, Marka Wrzoszczyka, Piotra Wiśniewskiego, Tadeusza Wiśniewskiego oraz Witolda Wcisło.

Serdecznie wszystkim dziękujemy. Zebrania takiej kwoty pieniędzy (5 300,00 zł) nie spodziewaliśmy się w najbardziej optymistycznych przewidywaniach. Myślimy, że w przyszłym roku ponownie zorganizujemy tego typu imprezę.

Niech festyn charytatywny na boisku Radziszowianki się stanie coroczną tradycją. Możemy w ten sposób komuś potrzebującemu okazać pomoc.

Autor tekstu: Robert Pustelnik
Autor zdjęć: Michał Baliga


Organizatorem imprezy był LKS Radziszowianka.

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie