Dzisiaj jest: Piątek, 24 maja 2024
Imieniny obchodzą: Jan, Joanna, Maria, Wincenty, Zuzanna, Zula
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 16, kwietnia 2012 12:00

Kultywowanie Tradycji - Kultywowanie Dobra

"Doświadczenie Dobra zawsze przychodzi z zewnątrz. (...) Zauważamy własną aktywność. Tymczasem Dobro nas zaskakuje." (ks. Prof. J. Tischner)

Dnia 26 marca w ZPO im. Ks. Józefa Tischnera w Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Radziszowie po raz kolejny w ramach zajęć pozalekcyjnych odbyło się spotkanie z Kobietami Twórczymi. Na zorganizowanych warsztatach Panie ze Stowarzyszenia zapoznawały uczestników ze sposobami wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych, a jednocześnie krzewiły wśród nich zwyczaje i obrzędy związane ze świętem Wielkiej Nocy. Kobiety Twórcze demonstrowały jak wykonywać kwiaty z bibuły, montować palmy oraz jak je ozdabiać. Czas spotkania był czasem radości, powstało wiele wspaniałych palm. Część z nich dzieci zabrały do swoich domów, parafii. Pozostałe palmy zostały poświęcone przez ks. Stanisława Kamionkę na mszy świętej w szpitalu.

Serdeczne podziękowania składamy Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Twórczych z Radziszowa za czas nam poświęcony, wkład materialny, a przede wszystkim za dar serca!

Renata Żarska

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie