Dzisiaj jest: Czwartek, 7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Agaton, Ambroży, Marcin
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 05, marca 2012 12:00

Stowarzyszenie "Daj nadzieję"

Działamy dopiero od września 2010 roku, ale przez ten krótki czas udowodniliśmy, że dzięki zaangażowaniu, poświęceniu i wsparciu instytucji, firm, osób fizycznych można naprawdę wiele zdziałać.

Naszym głównym celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym, ich integracja ze społeczeństwem, wyrównanie ich szans. Udało nam się skoordynować wysiłki w realizacji tego celu, czego efektem jest udzielona pomoc finansowa w postaci wykupionych karnetów na rehabilitację wodną i terapię Biofeedback dla niepełnosprawnych dzieci.

Zorganizowaliśmy wiele spotkań integracyjnych, m.in. dla pacjentów Szpitala Rehabilitacyjnego w Radziszowie, imprezę mikołajkową z występem teatrzyku i wręczeniem prezentów. Dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji z Parafii Radziszów zorganizowaliśmy i sfinansowaliśmy wyjazd do Parku Rozrywki w Inwałdzie oraz wyjazd do Parku Wodnego w Besenowej. Bogaty program wycieczki dostarczył dzieciom wielu wrażeń i radosnych przeżyć. Uśmiech na twarzach dzieci był najwspanialszą nagrodą dla opiekunów i zarazem członków Stowarzyszenia. Zdjęcia z wycieczki tylko w niewielkim stopniu oddają atmosferę i atrakcje.

Stowarzyszenie współpracuje z Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie na podstawie zawartego porozumienia. W ramach współpracy organizujemy pomoc dla dzieci przebywających na leczeniu w Szpitalu i kontynuujących terapię, pozyskuje darczyńców dla Szpitala na zakup potrzebnego sprzętu i wyposażenia. Pomagamy też w sfinansowaniu zabiegów rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych z terenu Radziszowa i okolic, między innymi terapię w basenie i zabiegi biofeedback.

29 grudnia 2011r podpisaliśmy umowę przyznania pomocy na operację w zakresie małych projektów na utworzenie trasy edukacyjno- zdrowotnej, która będzie w sobie łączyć elementy rekreacji i edukacji. Na długości 2 km wykonana zostanie trasa z utwardzoną nawierzchnią, rozmieszczone będą tablice informacyjne i edukacyjne prezentujące wybrane elementy przyrody /drzewostan, ptaki, ekosystem/ oraz urządzenia do ćwiczeń, ławeczki, stoły, kosze.

Ścieżka będzie ogólnodostępna z dogodnym dojazdem od strony Radziszowa /Podlesia/, Głogoczowa /od końcowego przystanku MPK przy Szpitalu/, lub dojściem od strony Szpitala.

Pragniemy, aby trasa ta była miejscem spotkań, wyjazdów rowerowych, spacerów dla wszystkich mieszkańców Radziszowa i okolic, pacjentów szpitala, jak również ze względu na dogodny dojazd - dla mieszkańców Krakowa. W lesie krzyżuje się wiele szlaków turystycznych, w pobliżu znajduje się unikalny rezerwat przyrody "Kozie Kąty". Ukształtowanie terenu jest ciekawe, od planowanej trasy biegnie wiele odgałęzień zachęcających do spacerów po lesie ? mówi prezes Stowarzyszenia Małgorzata Sermet.

Ukończenie trasy planujemy na czerwiec 2012 r. . Przyznana pomoc wg podpisanej umowy pokryje jedynie 70% kwoty poniesionych kosztów projektu, pozostałą część sfinansować musi Stowarzyszenie. Dlatego też liczymy na wsparcie finansowe lokalnej społeczności. Każda złotówka będzie mile widziana i przyczyni się do zrealizowania projektu, który służyć będzie nam wszystkim.

Osoby, które chciałyby wesprzeć działalność Stowarzyszenia mogą kontaktować się telefonicznie 503 050 527, lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Informacje o działalności Stowarzyszenie zamieszczone są na stronie: www.dajnadzieje-mcrd.pl

Członkowie
Stowarzyszenia Rodziców oraz Przyjaciół Dzieci
i Osób Niepełnosprawnych "Daj Nadzieję"
32-052 Radziszów, ul. Jana Pawła II 7

Wczytywanie ...

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie