Dzisiaj jest: Czwartek, 7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Agaton, Ambroży, Marcin
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 10, stycznia 2012 12:00

Z życia szkoły szpitalnej w Radziszowie - Spotkanie przedświąteczne

"Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty.
Że jako mówi wam wszystkim dawne odwieczne orędzie
Z pierwszą na niebie gwiazdką Bóg w waszym domu zasiędzie.
Sercem go przyjąć gorącym, na ścieżaj otworzyć wrota
Oto co czynić wam każe MIŁOŚĆ - największa cnota!"

(Jan Kasprowicz)

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to wspaniała okazja do spotkań w gronie Przyjaciół. Stały się one tradycją w Zespole Placówek Oświatowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Radziszowie. Od dziesięciu już lat, w grudniu, gościmy w naszej szkole osoby, które są z nią związane w szczególny sposób. Zaszczyca nas zawsze swoją obecnością pan Kazimierz Tischner, brat naszego Patrona, a także przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych stowarzyszeń, policji, miejscowi biznesmeni. To Przyjaciele naszego Zespołu, wielu z nich uhonorowaliśmy tytułem Promotora Integracji i statuetką Pomocnej Dłoni. Zbliża się 10. rocznica nadania Zespołowi imienia ks.prof. Józefa Tischnera. Tegoroczne spotkanie wigilijne w naszej szkole, którym od początku On patronuje, było szczególne. Młodzi artyści, obok przedstawienia "Przy wigilijnym stole", przygotowali również pokaz slajdów przedstawiający poprzednie wigilie z Patronem. Pokazowi towarzyszyły myśli filozoficzne księdza profesora z życzeniami, aby stały się one dla wszystkich drogowskazami do odszukiwania dróg prostych i pewnych w zagmatwanym labiryncie życia.

Ważnym i stałym punktem corocznych spotkań przedświątecznych jest przyznawanie tytułu Promotora Integracji. W tym roku kapituła uhonorowała Stowarzyszenie Kobiet Twórczych z Radziszowa "w uznaniu systematycznego, pełnego życzliwej troski o niepełnosprawne i przewlekle chore dzieci zaangażowania, przyczyniającego się do tego, iż idea powszechnej integracji zdrowych i niepełnosprawnych staje się faktem". Dyplom Promotora Integracji i statuetkę Pomocnej Dłoni odebrały przedstawicielki Stowarzyszenia, panie Zdzisława Bała i Krystyna Mazur. Dziękując za otrzymane wyróżnienie i wręczając dzieciom kosz ze słodyczami, p.Bała wyraziła nadzieję na dalszą współpracę i realizowanie wspólnych przedsięwzięć. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Czas spędzony w gronie przyjaciół szkoły - ludzi tolerancyjnych, wrażliwych i zaangażowanych zawsze pozostawia najpiękniejsze wspomnienia. Pozwala budować trwałe więzi z drugim człowiekiem. Pozwala zrozumieć głębię słów księdza profesora Józefa Tischnera: "Niebo nie przychodzi znikąd. Coś z nieba mamy w sobie. Coś z niego przekazujemy innym. Człowiek dla drugiego człowieka może być częścią nieba".

Autorka tekstu: Maria Żurek

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie