Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 14, listopada 2011 12:00

Szkoła na poziomie

W uczniach drzemie wielki talent, który czeka, żeby go odkryć.

W Zespole Szkół Publicznych w Radziszowie nuda jest wrogiem ucznia, a rutyna wrogiem nauczyciela. Dzięki temu możemy powiedzieć, że mamy szkołę na poziomie. Z ostatnich wydarzeń na szczególną uwagę zasługuje Święto Patrona Gimnazjum im.

Jana Pawła II połączone ze ślubowaniem klas pierwszych oraz uroczystość pasowania na ucznia w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej połączona z akademią pt. "W smerfowej krainie". Życie w szkole uatrakcyjniło Święto Halloween i Dzień Chłopaka. Edukację wzbogaciły wycieczki, między innymi do Jaskini Wierzchowskiej i Doliny Chochołowskiej. Z przepisami bezpieczeństwa zapoznali uczniów osobiście funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Skawinie wspierani przez policjanta z Krakowa pana Jacka Baltazę.

18 października najmłodsi uczniowie klas pierwszych. ślubowali miłość ojczyźnie, przyrzekali dbać o dobre imię klasy i szkoły, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina pan Paweł Kolasa oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego w Radziszowie pani Alicja Przybyło. Pasowania czterdziestu pierwszoklasistów dokonała pani dyrektor Teresa Sławik, która wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Wicedyrektorzy Mirosław Barć i Jacek Guzik nagrodzili pierwszoklasistów słodyczami ukrytymi w rożkach obfitości. Uczniowie, pod okiem wychowawczyń pani Anny Lelek, Doroty Moskały, Anny Romek zaprezentowali program artystyczny pt. "W smerfowej krainie". Niebieskie krasnale wyruszyły w wielką podróż, aby pokonać Gargamela, który wykradł Smerfom zaczarowane różdżki. Wspólnie z Dobrą Wróżką odwiedziły krainy miłości, śpiewu, mądrości i tańca.

W dniu 27 października 2010r. w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na Zerówkowicza". W części artystycznej, dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Pani Joanna Deczyńska mile zaskoczyła wychowanków i zgromadzonych rodziców - w magiczny sposób przemieniła się w "Piotrusia- gimnastyczka", który pokazywał wszystkim, jak należy właściwie wykonywać ćwiczenia, by zachować zdrowe ciało i "świeży" umysł. W drugiej części, bardziej oficjalnej, odbyło się pasowanie, podczas którego dzieci obiecały dobrze się w szkole bawić i zawsze mieć uśmiechnięte twarze. Dyrektor dotykał magicznym ołówkiem ramienia każdego dziecka i wręczał dyplom oraz mały prezent.

25 października był datą szczególną dla społeczności Gimnazjum im. Jana Pawła II. Obchody ŚWIĘTA PATRONA rozpoczęły się wspólną modlitwą w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Radziszowie. W progu szkoły gości witali uczniowie. Sala gimnastyczna została tego dnia zaczarowana i przemieniona w nastrojową salę teatralną. W klimat uroczystości wprowadziła wszystkich zgromadzonych pieśń Wojciecha Belona pt. "Sielanka o domu" w wykonaniu szkolnego chóru. Mottem przewodnim spotkania było hasło Wskaż nam drogę, Patronie. Wybór życiowej drogi nie jest rzeczą prostą. Wiedzą o tym uczniowie klas trzecich gimnazjum, ale i pierwszoklasiści, którzy uroczyście ślubowali "postępować zgodnie z nauka głoszoną przez patrona naszej szkoły". Po części oficjalnej uczniowie przedstawili wzruszające sceny z pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Niejedna osoba na widowni ukradkiem wycierała łzy. Młodzież zachwyciła swoją dojrzałością i skupieniem. A na koniec polonez, wspaniały majestatyczny taniec symbolizujący, że wzmocnieni nauką i wiarą pewnie kroczymy w przyszłość - wspólnie. Dlatego odśpiewaliśmy jeszcze jedną z ulubionych pieśni Jana Pawła II - "Abba Ojcze".

Aby pogłębić wiedzę o patronie wyruszyliśmy szlakami papieskimi do Wadowic i Doliny Chochołowskiej. Tu Jan Paweł II zrobił nam niespodziankę. Zabrał nas na Luboń Wielki. Dzięki jego opatrzności właśnie z tego szczytu łączyliśmy się w modlitwie z pielgrzymami zgromadzonymi na mszy Świętej w Dolinie Chochołowskiej.

27 października uczniowie Gimnazjum w Radziszowie spełnili się w rolach konferansjerów i wodzirejów na imprezie HALLOWEEN. Zorganizowali dzieciom ze Szkoły Podstawowej znakomitą zabawę. Najbardziej ujmująca była opiekuńcza postawa starszych kolegów wobec młodszych. Dorastająca młodzież bez skrępowania bawiła się z dziećmi oddziałów 0-3. Na dyskotekę przybyły czarownice i czarodzieje, wampiry i nietoperze, duchy i dynie o dwóch nogach! Były też dynie - lampiony. Jury miało trudne zadanie . Członkowie komisji, ogłaszając wyniki konkursów, drżeli z obawy przed gniewem straszydeł, których nie wyróżnili. I tak laureatami konkursu na najpiękniejszy strój zostali:

  • w oddziale "0": Zuzanna Kościelny, Anna Chmurzyńska, Dominik Łachman
  • w klasach I: Laura Okarmus , Ronald Linhardt, Bartłomiej Wojtasik
  • w klasach II: Eryk Remański, Alina Czerniawska, Emil Siatka
  • w klasach III: Natalia Papież, Olga Niedbała, Gabriela Krupnik

Wyróżnienie za lampion z dyni otrzymali: Klaudia Kowalczyk z kl. 2a, Karol Jaskuła z kl.1a

Najlepszymi zjadaczami ciasteczek okazali się: Tomasz Balon z kl.1a, Weronika Ożóg z kl. 3b.

Konkurencję na balon pomalowany w motywy utrzymane w nastroju Halloween wygrali chłopcy z kl. 3a i dziewczynki z kl. 2b

Impreza wspaniale integrowała nie tylko uczniów obu szkół Zespołu, ale również kulturę polską z kulturą krajów anglojęzycznych. Nad wszystkim czuwali nauczyciele, którzy dbali, by wszystko odbyło się w dobrym guście.

W Dniu Chłopaka wszyscy koledzy musieli przejść test mądrości, sprawności, odwagi i wytrzymałości. Nie było łatwo, ale dali radę. W nagrodę otrzymali od koleżanek zabawne upominki.

3 listopada przyjechał do szkoły teatrzyk "Art - Re" z Krakowa. Profesjonalni aktorzy umożliwili dzieciom z klas 0-3 wystąpienie na scenie i współtworzenie sztuki pt. "Cudowna lampa Alladyna". Spektakl pokazał, jakie są najważniejsze wartości w życiu i jak postępować w określonych sytuacjach, by uniknąć stosowania przemocy.

Nasza szkoła jest nie tylko bezpieczna. Spokojnie możemy powiedzieć, że jest również wesoła.

Autor tekstu: Alicja Linhardt

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie