Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 16, maja 2011 12:00

Puchar wręczony

W dniu 14 maja 2011 r. odbył się IX Międzynarodowy Bieg Skawiński na kilku dystansach, m.in. na 10 000 m, obejmujący trasę: Skawina - Radziszów - Skawina. Jak co roku, Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" było organizacją wspierającą organizatorów. Zależy nam na tym, aby promować sport oraz naszą miejscowość i jej mieszkańców. Stowarzyszenie ufundowało puchary dla najlepszej radziszowianki i radziszowianina, jako uczestników zawodów.

W Międzynarodowym Biegu Skawińskim wystartowało 3 panów z Radziszowa: Andrzej Klimczyk, Marcin Papież i Artur Polek. Jako pierwszy na metę z czasem 39 minut i 53 sekundy dobiegł Pan Marcin Papież. Następni radziszowianie na mecie, to: Pan Artur Polek z czasem 47:16 i Pan Andrzej Klimczyk z czasem 50:52. Na liście zgłoszeń znalazła się również jedna Pani z Radziszowa, ale nie wzięła udziału w biegu. Puchar zatem trafił do rąk Pana Marcina Papieża, a wręczył go Przewodniczący Stowarzyszenia Pan Janusz Bierówka.

Warto zaznaczyć, że Pan Papież wywalczył sobie tytuł najlepszego radziszowianina oraz uzyskał drugi w kolejności wynik wśród mieszkańców całej naszej gminy. Jak co roku w biegu walczył również Pan Zbigniew Łachman z Jurczyc. Ukończył on bieg z czasem 43:32.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników piękne koszulki i pamiątkowe medale, promujące jednocześnie bieg oraz Skawinę i Radziszów. Na nadruku koszulek znalazły się: grafika ratusza skawińskiego i herb Skawiny, jak też grafika kościoła w Radziszowie i herb Radziszowa.

Jeszcze raz gratulujemy Panu Marcinowi, Panu Arturowi i Panu Andrzejowi, jak również organizatorom, którzy zachęcają do uprawiania sportu, dają możliwość sprawdzenia się na wielu dystansach oraz promują naszą małą Ojczyznę nie tylko w Polsce, ale i daleko za granicą. Od wielu lat w biegu uczestniczą przecież zawodnicy z różnych stron świata.

Autor: Barbara Bierówka

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie