Dzisiaj jest: Czwartek, 7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Agaton, Ambroży, Marcin
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: czwartek, 05, maja 2011 12:00

Z życia przedszkola

-6.04.oraz 7.04 2011 r. najmłodsza i średnia grupa z Przedszkola w Radziszowie odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Radziszowie. Dzieci oglądnęły zbiory biblioteki. Pani Ania opowiedziała dzieciom w jaki sposób wypożycza się książki oraz przeczytała bajkę o "Franklinie i książce z biblioteki". Chętne dzieci wykonały ilustrację do wysłuchanej bajki. Następnie wypożyczyliśmy dwie książki ,które czytamy podczas odpoczynku poobiedniego. Następne spotkanie w bibliotece już w maju z okazji "Dni książki".

-W cyklu spotkań z rodzicami czytającymi podczas ciszy poobiedniej odwiedziły nas dwie panie; siostra Jakuba, Ola przeczytała bajkę pt. "Radiowozik Czaruś". Mama Filipa, pani Kamila Filarowska - Zięba zaproponowała ,aby dzieci wysłuchały opowiadania pt: "Przygody rodziny Melopsów". Dzieciom bardzo podobały się przygody i umówiliśmy się na kolejne spotkanie aby poznać dalsze przygody "Rodzinki Melopsów".

-12.04.2011 r. Nasze przedszkole odwiedziła artystka ludowa Pani Agata Bartkowska. Wszystkie dzieci w swoich grupach oglądały wymalowane przez Panią jajka. Następnie samodzielnie malowały jajka farbami i ozdabiały brokatem. Każde jajko było wyjątkowe, piękne i bardzo świąteczne. To znak, że już niedługo będą Święta Wielkanocne. Wszyscy zabrali swoje małe "dzieła sztuki" do domu, gdzie na pewno ozdobią świąteczne stoły.

-Co roku w naszym przedszkolu przed Świętami organizujemy giełdę świąteczną. W tym roku przebojem okazały się pisanki ozdabiane cekizami oraz jajka "karczochy". Nie zabrakło również kartek ręcznie wykonanych. Wszystkie pisanki i kartki zostały sprzedane, a pieniądze z giełdy będą wykorzystane na zakup zabawek dla dzieci.

-Z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszym przedszkolu w dniu 26.04.2011 r. został zorganizowany 2-gi "Marsz Zielonych". Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w marszu. Przebrane na zielono z zielonymi balonami w rękach przemaszerowały ulicami Radziszowa. Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwała Straż Miejska. Mieszkańcy wsi mogli oglądać zielony "pochód" z bardzo ekologicznymi hasłami "Segreguj śmieci", "Oszczędzaj wodę" i "Szanuj zieleń".

-W dniu 27 kwietnia 2011 r. dzieci z Przedszkola w Radziszowie wraz ze swoimi rodzicami wyjechały na wycieczkę do oddalonej od Radziszowa o 125 km stolicy bajki w PACANOWIE. Ta słynna bajkowa miejscowość naprawdę istnieje !

Została rozsławiona na całą Polskę przez Kornela Makuszyńskiego, który w 1933 roku stworzył postać zabawnego Koziołka Matołka. Koziołek użyczył swojego imienia dla działającego tam Europejskiego Centrum Bajki. ECB im. Koziołka Matołka w Pacanowie jest samorządową instytucja kultury, powołaną w 2005 roku przez Gminę Pacanów i Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w celu realizacji idei przekształcenia Pacanowa w Europejską Stolicę Bajek. W 2008 r. rozpoczęto budowę dziecięcego domu kultury, który został oddany do użytku wiosną 2010 r. Budowa była współfinansowana ze środków Mechanizmów Finansowych Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Świętokrzyskiego i Gminy Pacanów.

Na odwiedzających Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie czeka niezwykła wystawa "Bajkowy świat" utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych.

Odwiedzając ECB dzieci i dorośli znajdą się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek. Wystawa jest wspaniałą okazją, by uczyć dzieci odróżniać dobro od zła, prawdę od fałszu, a także przekazywać wartości, że dobro ostatecznie zwycięża a zło i niegodziwość zostają ukarane. Wizyta w ECB to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów.

To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci, ale także i dorosłych. Budynek otaczają ogród zmysłów z altanami a także kuźnia, która ma upamiętnić słynnych kowali z bajki pt. "120 Przygód Koziołka Matołka". Nad stawem swoje miejsce znalazł amfiteatr.

Beata Nowotny

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie