Dzisiaj jest: Środa, 6 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Dionizja, Jarema, Jarogniew, Mikołaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 08, lutego 2011 12:00
Przedszkole. Jasełka 2011

Tradycyjnie od ponad dwudziestu lat nauczycielki wraz z dziećmi z naszego przedszkola przygotowały przedstawienie pt.: "Jasełka", które w tym roku odbyło się 25 stycznia, dedykowaliśmy je Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Występy przedszkolaków wzbogacane były dodatkową oprawą muzyczną w wykonaniu Kapeli Ludowej. Przedstawienie odbyło się w Remizie Strażackiej w Radziszowie.

Babcie i Dziadkowie z wielkim wzruszeniem podziwiali swoje wnuki podczas występów. Nagradzali Je gromkimi brawami i ofiarowali pełen kapelusz datków. Fundusze te są przekazywane na Radę Rodziców, która wspólnie z Radą Pedagogiczną zdecyduje o sposobie ich wydatkowania.

Od dwóch lat występujemy także z przedstawieniem jasełkowym na Wigilii dla Samotnych, organizowanej przez ks. proboszcza Stanisława Kamionkę.

W br. takie spotkanie odbyło się 27 stycznia, występy dzieci są dla Nich zawsze miłą niespodzianką i niezapomnianym przeżyciem. Ksiądz proboszcz do serdecznych podziękowań dołączył słodkie upominki dla każdego dziecka.

W tym roku wystąpiliśmy po raz trzeci 24 stycznia spotkaliśmy się w gronie osób Kierujących Oświatą w Naszej Gminie i w gronie przedstawicieli najważniejszych instytucji i organizacji z Radziszowa, z którymi nasze przedszkole współpracuje. Na tę uroczystość przybyli: kierownik Wydziału Edukacji UMiG i jednocześnie zastępca burmistrza Pan Paweł Kolasa, dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych, zespołów placówek oświatowych, zespołów szkół publicznych i gimnazjów z Gminy Skawina. Swoją obecnością zaszczycił nas sołtys Radziszowa Pan Antoni Owca i ks. proboszcz Stanisław Kamionka, przedstawiciel stowarzyszenia "Nasz Radziszów" Pan Józef Niechaj, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej Pan Zbigniew Birówka, Pani Anna Piwowarska - kierownik Filii Biblioteki Publicznej w Radziszowie, kierownik Przychodni Zdrowia Pan dr Tomasz Bednarz i dr Pan Romuald Piotrowski. Poczęstunek dla gości był sponsorowany przez prywatnych przedsiębiorców z Radziszowa.

Również w dniu 28 stycznia zaprezentowaliśmy nasze występy się na spotkaniu opłatkowym stowarzyszenia "Nasz Radziszów", gdzie po raz kolejny w tym roku popisy małych artystów z przedszkola zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkim upominkami.

Dzieci występując podczas takich uroczystościach jak Jasełka mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich, tanecznych. Występując na forum publicznym uczą się pokonywać stres i walczyć z własną nieśmiałością. Reakcja publiczności sprawia im dużą radość, a piękne stroje pozwalają poczuć się prawdziwymi aktorami.

Teresa Markowicz

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie