Dzisiaj jest: Czwartek, 7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Agaton, Ambroży, Marcin
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: niedziela, 30, stycznia 2011 12:00
Spotkanie opłatkowe

W dniu 28 stycznia 2011 r. odbyło się kolejne już, tradycyjne spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia "Nasz Radziszów". W tym roku poprzedzone zostało mszą św. w intencji przyjaciół, sponsorów i członków Stowarzyszenia "Nasz Radziszów", odprawioną przez Księdza Proboszcza Stanisława Kamionkę.

Swoim udziałem w spotkaniu opłatkowym zaszczycili nas specjalni goście, w tym gronie byli m.in.: Pan Jacek Krupa poseł na Sejm RP, Pani Urszula Stochel Wicestarosta Powiatu Krakowskiego, Pan Paweł Kolasa Zastępca Burmistrza MiG Skawina, Pan Antoni Owca Sołtys Radziszowa, Pan Jerzy Kłępa Sołtys Jurczyc, Pani Teresa Sławik Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Radziszowie, Pani Alicja Płonka Dyrektor przedszkola w Radziszowie, Pani Ewa Tarnopolska p.o. Prezesa w Towarzystwie Przyjaciół Skawiny wraz z członkiniami TPS-u Panią Elżbietą Panek i Panią Wandą Pabian, Pan Leszek Krupnik Prezes Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków z Jurczyc, Pan Zbigniew Birówka Prezes OSP Radziszów, Pan Kazimierz Łachman Naczelnik OSP Radziszów, Pani Maria Wiecheć Prezes Stowarzyszenia Kobiet Twórczych z Radziszowa, Panowie Tomasz Ożóg i Mateusz Mlost Pełnomocnicy Burmistrza MiG Skawina ds. pozyskiwania środków zewnętrznych. Kapelę Ludową z Radziszowa reprezentowali Pani Małgorzata Paciorek, Pan Józef Bolisęga i Pan Kazimierz Paciorek. Panowie Bolisęga i Paciorek zapewnili mam oprawę muzyczną, podczas składania sobie życzeń noworocznych, jak też podczas występu dzieci z przedszkola w Radziszowie. Nasi najmłodsi radziszowianie w pięknych kostiumach, a niektórzy w strojach regionalnych, wykonali kilka pokazów tanecznych i zaśpiewali kolędy. Serdecznie w tym miejscu dziękujemy ich rodzicom za dowiezienie dzieci i Paniom wychowawczyniom za opiekę i nadzór nad występującymi. Na naszym spotkaniu obecna była również Pani Ewa Tyrpa - dziennikarz "Dziennika Polskiego". Krótką modlitwę przed składaniem sobie wzajemnych życzeń, zaintonował Ks. Proboszcz, który jednocześnie pobłogosławił opłatki i skierował do wszystkich życzenia.

W naszym spotkaniu, mimo wystosowanych zaproszeń, nie mogło wziąć udziału kilka osób. Niektórzy z nich skontaktowali się z nami, usprawiedliwiając swoją nieobecność, prosząc jednocześnie o złożenie życzeń zebranym w ich imieniu, byli to m.in. Honorowy Prezes Małopolskiego Związku Regionalnych Towarzystw Kultury Ks. Władysław Pilarczyk i Dyrektor Benedicite Jednostki Gospodarczej Benedyktynów w Tyńcu Ojciec Zygmunt Galoch.

Tradycyjnie już, na nasze spotkania opłatkowe zapraszamy laureatów konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" na najpiękniej udekorowany dom i posesję na czas świąteczno - noworoczny. To zatem okazja do wręczenia im dyplomów i nagród. Laureatami w tym roku są:

  • I miejsce Państwo Róża i Mieczysław Kutkowie z ul. Drożdżownik
  • II miejsce Państwo Maria i Franciszek Paciorkowie z ul. Widokowej
  • III miejsce Państwo Teresa i Stanisław Krzanowie z ul. Zadworze

Wyróżnieni w tym roku zostali:

  • Państwo Marta i Wojciech Schabowscy z ul. Zadworze
  • Państwo Elżbieta i Roman Kaczmarowie z ul. Widokowej
  • Ochotnicza Straż Pożarna z Radziszowa za najpiękniejszą, kolorową choinkę, która ozdobiła centrum naszej miejscowości.

Przewodniczącą Komisji oceniającej iluminacje domów w Radziszowie w tym roku była Pani Katarzyna Wieczorek. W skład Komisji weszli również: Pan doktor Romuald Piotrowski, Pan Józef Niechaj, Pan Robert Pająk i Janusz Bierówka.

Janusz Bierówka

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie