Dzisiaj jest: Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Nieznamir, Sławosz, Walentyna
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: środa, 20, sierpnia 2008 13:00
Bezpieczniej na drodze
& problem lokalizacji II wiaty
Dnia 14 sierpnia ukazał się w Dzienniku Polskim artykuł o zakończeniu przebudowy drogi w centrum Radziszowa.
Artykuł jak każdy inny. Opisujący to, co radziszowianie mogą każdego dnia widzieć. Ale nie do końca. Czytając uważnie fragment tekstu opisujący poprawki Ministerstwa Transportu i Budownictwa do wykonania modernizacji można się dowiedzieć, że [cytuję]:
Pieniądze przekazał Europejski Bank Inwestycyjny, a zadania finansowane w ten sposób sprawdza Ministerstwo Transportu i Budownictwa, dlatego też Radziszów po modernizacji obejrzała ministerialna komisja. Zgłosiła dwie uwagi do tej inwestycji. Zaleciła przeniesienie słupa energetycznego stojącego w chodniku - ZDPK już go przestawił. Druga uwaga dotyczyła braku wiaty przy drugiej zatoce, po stronie kościoła. Przy pierwszej kiedyś postawiła ją skawińska gmina.
Jeśli uważać ten artykuł za źródło wiarygodne to Ministerstwo Transportu i Budownictwa planuje nieświadomie zeszpecić widok północny kościoła stawiając współczesną tandetną wiatę (która po roku użytkowania przez młodych wygląda jak szwajcarski ser). Dodatkowo lokalizacja wiaty przy zatoce zasłoni pamiątkową tablicę upamiętniającą zatrzymanie się Jana Pawła II w Radziszowie.
Miejmy nadzieję, że wiata stanie tam, gdzie jej miejsce. Zaś wykonany poniżej montaż graficzny będzie jedynie radziszowskim sennym koszmarem.
* * *

Opracowanie i zdjęcia: Jarosław Karasiński

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie