Dzisiaj jest: Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Nieznamir, Sławosz, Walentyna
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 18, sierpnia 2008 13:00
Przebudowa i remont chodnika
przy ulicy Brzegi
Wiosną br roku został ogłoszony oraz rozstrzygnięty przez Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego przetarg na przebudowę chodnika przy ulicy Brzegi na odcinku około 350 metrów od kładki na rzece Skawinka w kierunku cmentarza parafialnego.

Prace obejmują przeniesienie chodnika na odcinku od kładki do cmentarza na prawą stronę ulicy, wykonanie kanalizacji opadowej oraz udrożnienie rowów. Koszt przebudowy wynosi około 177 tysięcy złotych brutto i zostanie pokryty wspólnie przez Powiat Krakowski i Gminę Skawina w ramach programu "Inicjatywy samorządowe".
Przetarg na prace wygrała firma TROBUD z miejscowości Zerwana w gminie Michałowice. Prace zgodnie z warunkami przetargu mają zostać zakończone do końca października br. Do dnia dzisiejszego firma TROBUD nie rozpoczęła prac.
Jednak zgodnie z uzyskanymi informacjami od Pana dyrektora Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego Andrzeja Pałacha firma ma wejść na teren budowy na początku września i wszystkie prace zakończyć do końca października br.
Przebudowa i remont nie obejmie niestety całego istniejące chodnika do stacji PKP Rzozów, pozostały odcinek około 200 m z powodu braku środków finansowych w budżecie Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego nie zostanie wykonany w bieżącym roku i będzie przesunięty na bliżej nieokreślony termin, o czym poinformował Dyrektor Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego Pan Andrzej Pałach.
Jednocześnie Pan Dyrektor zapewnił, że w miarę wolnych środków postara się, aby firma remontująca chodnik wykonała oprócz 350 metrowego odcinka dodatkowo kilka metrów, niestety na wykonanie przebudowy i remontu całego 570 metrowego odcinka brak środków finansowych.
Jest to podobna sytuacja, jaka miała miejsce przy przebudowie centrum Radziszowa, kiedy zabrakło pieniędzy na dokończenie prac i przebudowę skrzyżowania ulicy Jana Pawła II z ulicą Zadworze. Kontynuacja prac nie znalazła się w wstępnych planach inwestycyjnych Gminy zgłoszonych do Powiatu w ramach programu "Inicjatywy samorządowe" na przyszły rok.
Rozpoczęte prace powinny zostać doprowadzone do końca, należałoby w przyszłym roku przebudować skrzyżowanie ulic Jana Pawła II z ulicą Zadworze oraz dokończyć remont chodnika przy ulicy Brzegi.
Konieczne jest również rozpoczęcie budowy kolejnych odcinków chodników przy drogach powiatowych przebiegających przez Radziszów, o co od wielu lat zabiegają mieszkańcy wsi.
* * *

Opracowanie: Józef Niechaj
Zdjęcia: Jarosław Karasiński

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie