Dzisiaj jest: Piątek, 21 czerwca 2024
Imieniny obchodzą: Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza, Demetria, Domamir, Marta, Teodor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: sobota, 27, stycznia 2007 12:00
25-lecie Przedszkola

Jubileusz 25-lecia Przedszkola Samorządowego w Radziszowie odbył się 27 stycznia 2007r. i przebiegał w trzech etapach:
I etap w Kościele- msza św. odprawiona przez Proboszcza Ks. Stanisława Kamionkę w Kościele Parafialnym w Radziszowie p.w. Św. Wawrzyńca w której uczestniczyli rodzice z dziećmi, byli i obecni pracownicy przedszkola oraz goście.
II etap w Remizie Strażackiej w Radziszowie, cześć artystyczna prowadzona przez uczniów Szkoły Podstawowej w Radziszowie Małgorzatę Ożóg i Mateusza Sumarę. Oto jej szczegółowy przebieg:
Dzień dobry. Serdecznie witamy Szanownych Państwa na uroczystości 25-lecia Przedszkola Samorządowego w Radziszowie. Zostaliśmy poproszeni o wystąpienie w roli prezenterów na tej wspaniałej uroczystości i mamy nadzieję , że nie zwiedziemy.( teraz opowiadają jakieś ciekawe zdarzenia z przedszkola). Chyba odbiegliśmy trochę od programu , tymczasem artyści się niecierpliwią. Wysłuchaliście państwo koncertu w wykonaniu Kapeli Ludowej z Radziszowa a za chwile wystąpi para taneczna : Natalia Podskróbek i Aleksander Chmurzyński – absolwent przedszkola w Radziszowie z roku 2005, którzy są mistrzami w kategorii do lat 9 w Małopolsce i wicemistrzami w Polsce południowej. W wykonaniu tej pary cztery tańce: walc angielski, samba, rumba i cha, cha
Zapraszamy na scenę Sylwię i Weronikę Tomasiczek- ubiegłoroczne absolwentki przedszkola i laureatki V Przeglądu Recytatorskiego Przedszkoli Gminy Skawina " W świecie poezji dziecięcej" z roku 2006. W ich wykonaniu wiersz pt. " Żuk" Jana Brzechwy.
Prosimy o zabranie głosu Panią Dyrektor Przedszkola w Radziszowie Alicję Przybyło.
"Dzień dobry. Szanowni Państwo witam serdecznie na Jubileuszu 25-lecia przedszkola samorządowego w Radziszowie wszystkich zgromadzonych na tej sali a szczególnie gości. Są wśród nich: Pan Jacek Krupa –Poseł na Sejm RP, Pan Stanisław Żak- Burmistrz MiG Skawina, Pan Marcin Kuflowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie, Pani Anna Borowska- Wizytator Przedszkoli z Kuratorium Oświaty w Krakowie, Pan Witold Mazgaj z żoną- Radny z Radziszowa, Pan Grzegorz Wasyl z żoną- Radny z Radziszowa, Ksiądz Proboszcz Stanisław Kamionka, Pan Józef Niechaj przedstawiciel Rady Sołeckiej w Radziszowie, Pan Doktor Romuald Piotrowski z żoną, dotychczasowe dyrektorki naszego przedszkola Panie: Stanisława Krupnik, Marianna Prymas, Anna Lupa, emeryci i renciści przedszkola, Dyrektorzy Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Radziszowie oraz Dyrektorzy Przedszkoli Gminy Skawina. Witam wszystkich pozostały gości, których nie wymieniłam, rodziców i dzieci oraz artystów występujących na dzisiejszej uroczystości". Dyrektorka składa podziękowania wszystkim dotychczasowym pracownikom przedszkola a szczególnie emerytom i rencistom dziękując im za 25 lat pracy dzięki której przedszkole przetrwało tak długi okres i dzisiaj mogą nadal do niego uczęszczać kolej roczniki dzieci i pracować w nim nowi, młodzi mieszkańcy naszej gminy. Następnie składa życzenia: "dzieciom życzę samych szczęśliwych dni spędzonych w przedszkolu, niezapomnianych wrażeń i przeżyć, które zapamiętacie na długie lata i będziecie je wspominać mile i serdecznie. Rodzicom życzę aby w przedszkolu znaleźli oczekiwaną pomoc i wsparcie w wychowaniu swoich pociech. Nauczycielom, aby potrafili skutecznie wykorzystywać posiadaną wiedzę i umiejętności w pracy z dziećmi."
Historię Przedszkola w Radziszowie odczytają: Pani Monika Blak – absolwentka przedszkola z roku 1984 i obecna Przewodnicząca Rady Rodziców– Magdalena Maślanka – absolwenta z roku 1993 – Ania Radziszowska – ukończyła przedszkole w 2001 roku – Angelika Blak – absolwentka z 2005r Nadszedł czas na występy naszych młodszych kolegów z przedszkola. Prosimy na scenę grupę maluchów, którzy wykonają krakowiaka. Najmłodszych, bo mających tylko 3 i 4 lata artystów zachęćmy uśmiechem i brawami. Prezenterzy opowiadają ciekawe zdarzenia z okresu przedszkolnego: Chyba zagalopowaliśmy się za bardzo!. Przecież to nie nasz występ tylko przedszkolaków. O tak, rzeczywiście! Przepraszamy i zapraszamy do obejrzenia Jasełek w wykonaniu 5 i 6 - latków.
Prosimy ponownie na scenę Panią Dyrektor.
Dyrektor dziękuje wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w zorganizowanie jubileuszu: "Księdzu proboszczowi za słowa modlitwy w naszej intencji, Straży Pożarnej za udostępnienie sali nie tylko na dzisiejszą uroczystość a zawsze kiedykolwiek potrzebujemy. Kapeli za uświetnienie programu koncertem wokalno-muzycznym, rodzicom za pomoc w organizacji imprezy, nauczycielom za przygotowanie programu artystycznego w wykonaniu przedszkolaków i samym dzieciom za ich wspaniały występ".
Na zakończenie uroczystości zapraszamy wszystkich państwa do budynku Przedszkola w którym można obejrzeć : galerię plac plastycznych absolwentów przedszkola i obecnych przedszkolaków, wystawę dyplomów , które na przestrzeni minionych 25 lat zdobywali w różnych konkursach absolwenci przedszkola, kroniki przedszkolne zawierające najważniejsze wydarzenia, Zachęcamy do dokonania pamiątkowego wpisu i podzielenia się w tej formie swoimi wrażeniami z dzisiejszej uroczystości. Na tym kończymy uroczystość na Remizie. Żegnają Państwa : Małgosia Ożóg i Mateusz Sumara. Do widzenia.
III etap w Przedszkolu - goście przeszli do budynku przedszkola przy ulicy Szkolnej 9 w Radziszowie W PRZEDSZKOLU GOŚCIE DOKONALI PAMIĄTKOWYCH WPISÓW DO KRONIKI PRZEDSZKOLNEJ. OTO ONE:
"Obejrzawszy wszystkie odsłony dzisiejszej jubileuszowej uroczystości radziszowskiego przedszkola, tylko jedno przychodzi mi do głowy: występy najmłodszych członków naszej lokalnej społeczności są źródłem wielkiej radości, entuzjazmu, szczerości ,ciepła i dobra, a przez to staja się doskonałym wzorem do naśladowania dla dorosłych jakże często zbyt zabieganych i zajętych, gubiących wiele radosnych chwil. Gratuluję kadrze pedagogicznej doskonałej organizacji imprezy, wspaniałych wychowanków".
Marcin Kuflowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie
"Gratuluję pięknego jubileuszu – występ "Młodych Artystów" wspaniały"
Z-ca Burmistrza Stanisław Żak
"Dziękujemy za dotychczasowe 25 lat, a na kolejne życzymy wytrwałości i siły w nauczaniu naszych milusińskich"
Irena i Witold Mazgaj- radny z Radziszowa
"Gratulujemy wspaniałego jubileuszu- życzymy dalszych satysfakcjonujących, twórczych i radosnych lat działalności Przedszkola- dyrektorki skawińskich przedszkoli"
" 25-latek szybko minęło i dzieci wyrosły, wszystko się zmieniło. Aby dalsza praca zawsze miła była, nowe pokolenia w życie wprowadziła, żeby się warunki na lepsze zmieniały- tego życzy były dyrektor – we wspomnieniach cały"
Gratuluję – Anna Lupa
"Gratulacje z okazji 25 – lecia istnienia przedszkola"
O.S.P. Radziszów
"Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy wytrwałości w nauczaniu nowych pokoleń na kolejne 25 lat"
Elżbieta i Grzegorz Wasyl
"Szanowna Pani Dyrektor Proszę przyjąć gratulacje z okazji 25-lecia Przedszkola. Życzę Pani Dyrektor wielu owocnych lat pracy, by sprawowanie funkcji stanowiło twórczy i pasjonujący okres w Pani życiu oraz by podjęte działania procentowały satysfakcjonującymi osiągnięciami. Nauczycielom życzę, aby podjęte wielkie dzieło wychowania i kształtowania umysłów dzieci sprawiało Im wiele satysfakcji. Przedszkolakom życzę radości i przyjemności w aktywnym poznawaniu, poszukiwaniu, przeżywaniu, rozwijaniu talentów i zdolności. Rodzicom, aby Ich pociechy wyrosły na dobrze wychowanych i wykształconych ludzi. "
Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Anna Borowska
Aktualnie kronika przedszkolna jest wystawiona na szatni przedszkolnej, gdzie Rodzie mają możliwość zapoznania się z wpisami gości oraz złożenia swoich wpisów.
Opracowała: Alicja Przybyło
* * *

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie