Dzisiaj jest: Piątek, 21 czerwca 2024
Imieniny obchodzą: Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza, Demetria, Domamir, Marta, Teodor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: środa, 08, maja 2013 08:27
 
Cel
 
Celem powołanego stowarzyszenia jest:
1.Inicjowanie, wspieranie i rozwijanie wszelkich działań sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi Radziszowa;2.Wspieranie intelektualne i organizacyjne społeczności Radziszowa;3.Promocja Radziszowa oraz popularyzacja wiedzy na temat jego historii i teraźniejszości;4.Objęcie opieką zabytków Radziszowa i okolic;5.Podejmowanie działań na rzecz infrastruktury i ochrony środowiska naturalnego;6.Podjęcie starań mających na celu odnowienie dawnego dworu w Radziszowie.
Stowarzyszenie cele swoje zgodnie z założeniami statutu realizować będzie poprzez:
1.Bezpośredni kontakt z władzami i organizacjami w gminie Skawina, przedstawicielami władz samorządowych szczebla powiatowego wojewódzkiego oraz władz państwowych;2.Wyrażanie opinii i postulatów dotyczących spraw istotnych dla społeczności Radziszowa;3.Wspieranie imprez charakterze kulturalno-artystycznym i turystycznym;4.Prowadzenie działań na rzecz rewaloryzacji dworu w Radziszowie;5.Włączenie zagadnień związanych z Radziszowem w proces dydaktyczno-wychowawczy miejscowych szkół;6.Współpracę ze środowiskami kulturotwórczymi;7.Upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska naturalnego;8.Prowadzenie działalności gospodarczej na rzecz pozyskania środków finansowych wyłącznie na cele statutowe.
 
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego postanowieniem z dnia 27 sierpnia 2002r. wpisał Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" do swojego rejestru. Tym samym nowo powstały podmiot uzyskał osobowość prawną.

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie