Dzisiaj jest: Piątek, 24 maja 2024
Imieniny obchodzą: Jan, Joanna, Maria, Wincenty, Zuzanna, Zula
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
Biuletyn nr 20
 
Szanowni Państwo, nasi Czytelnicy! Dziś oddajemy w Państwa ręce 20 numer naszego BIULETYNU, na łamach którego informujemy Was o naszych planach i osiągnięciach, bezpośrednio związanych z działalnością naszej organizacji. Wiemy, że trafia on do wielu domów, dzięki niezawodnej i bezpłatnej dystrybucji przy naszym kościele, za akceptacją naszych księży i pomocy ministrantów, za co im serdecznie DZIĘKUJEMY ! Począwszy od tego numeru, zamieszczać też będziemy na naszych łamach informacje Sołtysa i Rady Sołeckiej. W dniu 16 września br. mija już 5 lat od czasu, gdy ukonstytuowały się nasze pierwsze władze. Ciekawi jesteśmy, jak Państwo oceniacie naszą społeczną pracę i działalność na rzecz naszej miejscowości.. Wszelkie oceny, uwagi, propozycje i oczekiwania można zamieszczać w naszej „Księdze Gości” na stronie www.naszradziszow.com lub pisząc listy na adres Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” ul. Jana Pawła II 7. Po raz kolejny też zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby razem z nami pracować dla Radziszowa i radziszowian. Przypominamy, że spotkania członków naszej organizacji odbywają się zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 19:00 w Domu Parafialnym na I piętrze.
* * *
W Wielką Sobotę rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą pisankę. Wystawę prac można było oglądać w naszym kościele. W dniu 15 kwietnia wręczyliśmy nagrody książkowe i słodycze uczestnikom konkursu, przyznane przez Jury w składzie: Halina Wasyl, Małgorzata Niechaj, Józef Niechaj i Janusz Bierówka. A oto osoby nagrodzone: Kategoria JAJA STRUSIE – I Michał Niedbała, II Weronika i Izabela Kopeć, II Ola Łypik Kategoria OZDOBY NA WYDMUSZKACH – I Agnieszka Machnik, II Tomasz, Piotr i Bartłomiej Kutek, III Ola i Łukasz Wężowicz Kategoria PISANKI TRADYCYJNE – I Karol Szczyrbak, II Natalia Pająk, III Mateusz Pagacz Kategoria DEKORACJE ŚWIĄTECZNE – I Jakub Czubaj, II Agata Klakurka III Krzysztof Łachman III Marcin Łachman. WYRÓŻNIENIA otrzymali: Weronika Ożóg, Zosia Opach, Janek Kaczmarczyk, Szymon Janik, Karolina Wasyl, Sylwia Tomasiczek, Weronika Tomasiczek, Dorotka Stefaniak, Szczepan Stopka, Krzysztof Kaczmarczyk, Kasia Paciorek, Natalia Skowronek, Dominik Żarski, Monika Paciorek, Ola Żarska, Zuzia Jamróz, Agnieszka Leszko, Karolinka Łachman, Gabriela Baltaza, Patrycja Dzidek, Joanna Bandoła, Barbara Grzesło, Magdalena Szczyrbak, Grażyna Pach, Jerzy Maślanka. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!
* * *
Kolejny nasz konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon w Radziszowie rozstrzygnięty zostanie w dniu 17 czerwca podczas festynu OSP około godz. 17:30.
* * *
W dniach 20 i 21 kwietnia br. nasi przedstawiciele Janusz Bierówka i Józef Niechaj na zaproszenie Kapitana Żeglugi Wielkiej Pana Henryka Jaskuły, naszego wielkiego radziszowianina, gościli w Przemyślu. Pan Jaskuła podarował dla Radziszowa, we władanie naszej organizacji, swoje puchary, medale i część dużej biblioteki. Aktualnie jesteśmy na etapie żmudnego katalogowania przekazanych nam przedmiotów. Planujemy, by najpóźniej w przyszłym roku, przedmioty te zostały godnie wyeksponowane do oglądania. Panu Kapitanowi Henrykowi Jaskule za dar SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, a przede wszystkim dziękujemy Mu za to, że zawsze podkreśla że jest radziszowianinem i zawsze pamięta o naszej miejscowości, gdzie spędził lata swojego dzieciństwa i gdzie do dziś mieszkają jego krewni. Przy tej okazji, pragniemy serdecznie podziękować Panu Adamowi Najderowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Skawina, który zawsze wspiera nas i nasze działania, za nieodpłatne użyczenie nam pojazdu do przetransportowania powyższych przedmiotów.
* * *
W organizowanym przez nasze Stowarzyszenie cyklu imprez dla młodzieży pod hasłem „Poznajemy swoją gminę” brało udział wielu młodych radziszowian i jurczycan, uczniów radziszowskiej Szkoły Podstawowej. W dniu 12 maja uczestniczyli w prelekcji na temat fauny i flory w rezerwacie przyrody „Kozie Kąty” prowadzonej przez naszego leśniczego, Pana Kazimierza Kaczmarczyka, któremu serdecznie dziękujemy za nieodpłatne poświecenie swojego wolnego czasu na kształtowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w kontakcie z przyrodą. W dniu 19 maja ta sama grupa brała udział w wycieczce do Skawiny, gdzie Pani Anna Kudela, członek zaprzyjaźnionego Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, w przystępny sposób przedstawiła wybrane fragmenty z bogatych dziejów miasta Skawiny. Uczniowie zwiedzili zbiory TPS-u, kościółek filialny, kościół pw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a także usłyszeli wiele na temat ratusza i pałacyku Sokół. Teraz młodzież przygotowuje się do konkursu na temat historii miasta Skawiny i z zakresu fauny i flory naszego lasu Bronaczowa. Konkurs odbędzie się w Szkole Podstawowej w Radziszowie w dniu 15 czerwca. Dla laureatów jak zwykle,przygotowujemy nagrody.
* * *
Jak pisaliśmy w ostatnim BIULETYNIE, nasze Stowarzyszenie organizuje obchody 150-lecia ostatniej konsekracji naszego kościoła parafialnego. W ramach obchodów odbyły się już warsztaty fotograficzne prowadzone przez fachowców, a zarazem znawców fotografii w dniach 27 maja i 3 czerwca br. Ich pokłosiem będzie wystawa zdjęć, którą pokażemy w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Już dziś, serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert w naszym kościele w dniu 30 czerwca o godz 18:30 w wykonaniu radziszowianki Kingi Rataj i na sesję popularno-naukową na temat naszego kościoła, zarazem najcenniejszego skarbu wszystkich parafian. Oczywiście uczestnictwo w tych imprezach jest nieodpłatne!
* * *
W dniu 28 maja odbył się V Międzynarodowy Bieg Skawiński, który w tym roku prowadził ze Skawiny do centrum Radziszowa i z powrotem. To była dobra okazja na promowanie naszej miejscowości, dlatego też nasze Stowarzyszenie było organizacją wspierającą organizatorów. Jedynym radziszowianim uczestniczącym w biegu głównym, na dziewięć osób zgłoszonych przed imprezą, był Pan Jarosław Karasiński, któremu przedstawiciele Stowarzyszenia „Nasz Radziszów” wręczyli puchar i nagrodę za reprezentowanie naszej społeczności. Pan Jarosław przebiegł ten dystans w 42minuty i 50 sekund. Najlepszym mieszkańcem naszej gminy w tej imprezie okazał się pan Zbigniew Łachman z Jurczyc, pokonując 10000m w 40 minut i 45 sekund. Serdecznie Im GRATULUJEMY! Liczymy na to, że w przyszłym roku w tej pięknej imprezie weźmie udział więcej reprezentantów naszej miejscowości.
* * *
W dniu 2 czerwca odbyło się walne zebranie Małopolskiego Związku Regionalnych Towarzystw Kultury w Krakowie, którego nasze Stowarzyszenie jest czynnym członkiem, zarazem współzałożycielem MZRTK. Naszą organizację reprezentowali tam Panowie Janusz Bierówka i Józef Niechaj. Na prezesa MZRTK ponownie wybrano ks. Władysława Pilarczyka, a na jednego z jego zastępców wybrano Pana Janusza Bierówkę, dotychczasowego sekretarza zarządu.
* * *
Pragniemy Państwa poinformować, że w zorganizowanym konkursie przez UMiG Skawina, na najlepsze zdjęcie promujące miasto i Gminę Skawina w kategorii architektura, pierwsze miejsce zdobył radziszowianin, Pan Mateusz Paciorek za zdjęcie „Kapliczka w Radziszowie”. Pan Mateusz, aktualnie prowadzący naszą stronę internetową, zdobył również w tym konkursie wyróżnienia za zdjęcia: „Ratusz widziany przez kobietę” i „Radziszów”. Drugim wyróżnionym w tym konkursie jest również radziszowianin, Pan Jarosław Karasiński, który rozwinął naszą stronę internetową, za fotografie: „Widok na nowy kościół w Skawinie z Wytrzyszczka” i „Radziszów przed zachodem słońca – widok z Wytrzyszczka”. Laureatom gratulujemy i cieszymy się z promocji naszej miejscowości.
* * *
Jeszcze raz zapraszamy wszystkich na stronę www.radziszow.pl , a przede wszystkim naszych przedsiębiorców i instytucje do nieodpłatnego zamieszczania tam swoich linków, reklam i informacji.
* * *
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziszowie i wszyscy druhowie serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w obchodach 100-lecia naszej OSP, które odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca.2007r. A oto program:
Sobota
14:00 zbiórka pododdziałów na placu przed Remizą Strażacką 14:30 uroczysta msza św. w kościele parafialnym 15:30 ceremoniał strażacki na placu przed Remizą 18:00 występ kapeli PRINTEMPS z Francji 18:30 koncert Orkiestry Dętej SYGNAŁ z Radziszowa 19:00 zabawa taneczna

Niedziela
14:00 występy dzieci z przedszkola 14:20 konkursy strażackie - rozpoczęcie 14:30 występ młodzieży ze szkoły Podstawowej w Radziszowie 14:50 występ zespołu GREEN FIT-GIRLS z Woli Radziszowskiej 15:00 występ młodzieży gimnazjalnej z Radziszowa 15:30 pokaz tańca nowoczesnego grupy STREFA 15:40 koncert kapeli PRINTEMPS z Francji wraz z Kapelą Ludową z Radziszowa 16:40 występ zespołu GREEN FIT-GIRLS 16:45 pokaz ratownictwa technicznego 17:30 rozstrzygnięcie konkursów 18:00 występ kabaretu SPOTKANIE Z BALLADĄ 19:30 zabawa taneczna 24:00 TANIEC OGNIA
Członkowie Stowarzyszenia „Nasz Radziszów” pragną złożyć serdeczne życzenia wszystkim naszym druhom-strażakom: zdrowia, doskonalej kondycji, wysokich osiągnięć na zawodach i w konkursach strażackich oraz złożyć podziękowania na Wasze ręce za wielki wkład w ratowanie naszych dobytków od ognia i innych klęsk żywiołowych przez 100 lat.
Członkowie Stowarzyszenia „Nasz Radziszów”

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie