Dzisiaj jest: Piątek, 21 czerwca 2024
Imieniny obchodzą: Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza, Demetria, Domamir, Marta, Teodor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
Biuletyn nr 11
W dniu 14 stycznia br. w gimnazjum w Radziszowie odbyło się już trzecie spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Nasz Radziszów". Opłatkiem przełamali się z nami goście, których zaprosiliśmy na tę uroczystość, a byli to: Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego P. Piotr Boroń, Prezes Małopolskiego Związku Regionalnych Towarzystw Kultury ks. Władysław Pilarczyk, Burmistrz MiG w Skawinie P. Adam Najder, z-ca Burmistrza MiG w Skawinie P. Stanisław Żak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie P. Sławomir Kopeć. Zaprzyjaźnione Towarzystwo Przyjaciół Skawiny reprezentowali: Prezes P. Stanisław Chmielek i P. Ewa Hobrzyk. W spotkaniu tym wzięli udział również przedstawiciele niektórych organizacji społecznych działających w naszej miejscowości.
Bardzo cieszyło nas również to, że razem z nami byli członkowie młodzieżowej grupy Stowarzyszenia "Nasz Radziszów". Oni to przy akompaniamencie gitarowym ks. Jacka Kuczmiera wciągnęli wszystkich uczestników do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.
* * *
Przy tej okazji, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wręczone zostały nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu na najpiękniej udekorowaną posesję na czas świąteczno-noworoczny.

 

Zwycięzcami zostali:
I miejsce: Katarzyna i Tadeusz Stępkowscy
II miejsce: Renata i Kazimierz Sikorowie
III miejsce: Elżbieta i Andrzej Wcisłowie

Wyróżnienia otrzymali:
Państwo Tutajewscy
Państwo Paciorkowie
Państwo Żarscy
Państwo Skopowie
Państwo Krzanowie
* * *
Już od marca członkowie Stowarzyszenia "Nasz Radziszów" spotykają się w nowym miejscu. Został nam udostępniony jeden z pokoi w remontowanej Wikarówce. Na własny koszt urządziliśmy swoją siedzibę, wyposażając ją w niezbędny sprzęt. Mamy już gdzie złożyć materiały, dotąd gromadzone w domach. Jest to duża radość zwłaszcza dla członków grupy młodzieżowej. Nieustająco zapraszamy w nasze szeregi wszystkich tych, którzy chcieliby przyjrzeć się naszej działalności i mieli by ochotę z nami współpracować dla swojego środowiska. Przypominamy, spotykamy się w każdy drugi piątek miesiąca. Grupa młodzieżowa spotyka się o godz. 17:00, a starsi o godz. 19:00.
* * *
W dniu 23 stycznia br. odbyła się organizowana przez nas wycieczka do Krakowa. Uczestniczyły w niej 33 osoby. Wycieczkowicze zwiedzali: siedzibę radia RMF FM, muzeum figur woskowych, kopiec Tadeusza Kościuszki, kościół ss. Sercanek przy ul. Garncarskiej, gdzie znajdują się ołtarze autorstwa Wita Wisza. Następnie pokazaliśmy uczestnikom wystawę szopek krakowskich w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa i szopki w kilku wybranych kościołach w centrum miasta. Już teraz zapowiadamy, że będziemy organizować kolejne wyjazdy. Informacje o wycieczkach podawane będą w gablocie stowarzyszenia.
* * *
Pod koniec stycznia br. w Krakowie przy ul. Rajskiej odbyło się spotkanie opłatkowe członków Małopolskiego Związku Regionalnych Towarzystw Kultury. W czasie podsumowania działalności i dorobku tej organizacji w 2004 roku najczęściej wspominany był zjazd regionalistów w gminie Skawina. Kierowane były liczne podziękowania pod adresem Burmistrza MiG w Skawinie P. Adama Najdera, jak też i do towarzystw, które imprezę tę zorganizowały, a były to: Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, Towarzystwo Pamięci gen. Józefa Hallera i Hallerczyków i Stowarzyszenie "Nasz Radziszów". Możemy śmiało powiedzieć, że była to dobra promocja naszej gminy w Małopolsce.
W czasie tego spotkania opłatkowego można było nabyć drugi numer informatora "REGIONALISTA MAŁOPOLSKI", na łamach którego znalazły się teksty o Radziszowie i naszym stowarzyszeniu.
* * *
Cały czas wzbogacana jest nasza strona internetowa www.naszradziszow.com Uprzejmie zapraszamy do jej odwiedzenia, jak też prosimy o polecenie jej innym. Przybyło tam kilka nowych artykułów i kolejne nowe zdjęcia. Naszą stronę odwiedzano już ponad 10.000 razy.
* * *
Grupa młodzieżowa wytyczyła sobie ambitny plan pracy na 2005 rok. Będziemy starali się im pomóc w jego realizacji. Na wiosnę chcą przeprowadzić akcję sprzątania naszego środowiska. Najprawdopodobniej będą sprzątali brzegi Skawinki. Wcześniej zaś planujemy zorganizować warsztaty na temat ochrony środowiska z ekologiem - profesjonalistą. Młodzi chcą zorganizować konkurs wiedzy o Radziszowie dla uczniów radziszowskich szkół. Zdecydowali się nam pomóc przy następnym festynie. Wyrazili swoją chęć uczestnictwa w kolejnej kweście na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych. Myślą o spotkaniach ze znanymi ludźmi, z reprezentantami ciekawych zawodów. Przystąpili już do pracy związanej z wydaniem swojego informatora gazetki. Rozdawać ją będą wśród grona uczniowskiego. W szkole mają gablotę, gdzie zamieszczają informacje o swojej działalności. Są w trakcie opracowywania tras rowerowo-spacerowych po Radziszowie. Może kiedyś uda się takie szlaki oznaczyć, wydać przewodnik i zaprosić na nie tych, którzy będą odwiedzali naszą miejscowość.
* * *
W dniu 12 marca br. w szkole odbyło się spotkanie z idolem wielu Polaków. Odwiedził nas i opowiadał o swoich osiągnięciach i drodze do sławy mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Chodziarz był bardzo ze spotkania zadowolony, a w dowód tego porozdawał uczestnikom duże ilości autografów. Na pamiątkę od nas dostał karykaturę ze swoją podobizną z akcentami Radziszowa w tle, którą wykonała P. Halina Wasyl.
* * *
Remont dworu w Radziszowie został umieszczony w wieloletnim planie inwestycji gminnych, ale niestety z przykrością informujemy, że nie znalazł się w tegorocznym planie budżetowym. Przed nami stoi wyzwanie, by nie pominięto tej inwestycji na rok 2006. Tylko zaangażowanie ze strony gminy, może spowodować, że napłyną środki na ten cel od sponsorów i uruchomione zostaną wszelkiego typu dotacje. Liczymy, że zrozumieją to zwłaszcza radni.
* * *
Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejny festyn "Niedziela w naszym Radziszowie", który jak i poprzednie, odbędzie się w pierwszą niedzielę wakacji tj. w dniu 26 czerwca 2005r. Planujemy nowe atrakcje!
* * *
Konkurs na najpiękniejszą pisankę Wielkanocną!!!
Zapraszamy do uczestnictwa w nim wszystkich, a dzieci w sposób szczególny. By uatrakcyjnić Święta Wielkanocne i nawiązać do naszej starej tradycji, pragniemy zachęcić Państwa do przygotowania pisanek. Po każdym święceniu pokarmów w Wielką Sobotę przy kościele i w Jurczycach zbierane będą dekorowane jajka. Technika zdobienia dowolna. Pisanki w woreczkach powinny być z kartką, na której winny być podane: imię, nazwisko i wiek autora. Pisanki odbierać będą członkowie naszego stowarzyszenia. Jury po ich obejrzeniu i ocenieniu wystawi je w kościele. Nagrodzone pisanki obejrzeć będzie można już w czasie pierwszego i drugiego dnia świąt. Dla uczestników konkursu nagrody ufundował ksiądz proboszcz Stanisław Kamionka. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie.
* * *
Konkurs na najładniejszy wiosenny balkon i ogród
Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" zaprasza do udziału w konkursie na najładniejszy wiosenny balkon i ogród. W konkursie będzie oceniany wygląd balkonów i ogrodów, ich koncepcja, pomysłowość, aranżacje roślinne, kolorystyka itp. Komisja konkursowa będzie oglądać i oceniać balkony oraz ogrody w okresie od 20 do 24 czerwca 2005 r. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w czasie festynu "Niedziela w naszym Radziszowie".

 

Zdrowych i Wesołych
Świąt Wielkanocnych
życzy
Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia
"Nasz Radziszów"

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie