Dzisiaj jest: Piątek, 21 czerwca 2024
Imieniny obchodzą: Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza, Demetria, Domamir, Marta, Teodor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
Biuletyn nr 5
W dniu 22 czerwca br. w ogrodach radziszowskiej plebanii odbył się festyn na powitanie wakacji "Niedziela w Naszym Radziszowie". Wzięło w nim udział wielu mieszkańców naszej miejscowości, jak też sporo gości. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Szczególnie też pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy nie będąc zrzeszeni w naszym Stowarzyszeniu, mocno zaangażowali się w przygotowanie imprezy. Dziękujemy za pomoc wszystkim sponsorom. Z naszej strony pragniemy zapewnić, że za rok zorganizujemy imprezę o podobnym charakterze.
* * *
W czasie festynu odbyło się wiele konkursów dla dzieci i młodzieży, a oto laureaci:
I. Konkurs wiedzy o Radziszowie: Katarzyna Bruzda, Liwia Frajkowska, Katarzyna Baltaza, Izabella Małysa, Magdalena Pająk, Szczepan Bierówka, Aleksandra Wasyl, Dawid Łachman.
II. Konkurs rysunkowy "Radziszów wczoraj i dziś": Małgorzata Ożóg, Aleksandra Florek, Aleksander Surman, Małgorzata Wasyl. Wyróżnienie: Weronika i Sylwia Tomasiczek.
III. Konkurs skoków na skakance: Monika Nowak, Izabella Małysa, Aleksandra Kłyś, Aleksandra Wasyl.
IV. Konkurs dmuchania balonów: Ewa Brzeżowska, Andrzej Janik, Piotr Nowak, Kamil Wiśniewski, Tadeusz Wiśniewski.
V. Konkurs biegu w workach: Kamil Łachman, Mariusz Małysa, Natalia Żarska.
VI. Konkurs strzałów na bramkę: Bartłomiej Bandoła, Marcin Płonka, Krzysztof Maślanka, Krzysztof Wcisło, Dariusz Kościelny.
VII. Konkurs z hula-hop: Izabella Małysa, Anna Lewandowska, Anna Zapałowicz, Kinga Bielowicz, Aleksandra Kłyś. Wyróżnienie: Aleksandra Żarska.
VIII. Konkurs rzutów do kosza: Rafał Wasyl, Mateusz Śladowski, Piotr Nowak, Marcin Płonka, Dariusz Kościelny.
IX. Konkurs rzutów piłeczkami do celu:
    a. w kategorii dzieci do lat 10: Grzegorz Wycisk, Joanna Szklarska, Marcin Zapałowicz. Wyróżnienie: Andrzej Zapałowicz, Rafał Wasyl, Dawid Józefczyk.
    b. w kategorii dzieci powyżej 10 roku: Mateusz Śladowski, Tomasz Pająk, Ewa Brzeżowska, Aleksandra Florek, Michał Paciorek, Artur Kowalik.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy!
* * *
Gotowy jest program prac konserwatorskich dotyczący elewacji i zabytkowych elementów wystroju wnętrza dworu w Radziszowie. Do końca roku przewidziano zakończenie prac dotyczących przeprowadzenie tzw. odkrywek sondażowych nad wystrojem wnętrza dworu. Zleceniodawcą tych prac jest Urząd Miasta i Gminy Skawina, dzięki staraniom urzędników gminnych, a przede wszystkim Burmistrza Pan Adama Najdera. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dwór może być odnawiany z funduszy unijnych przy pomocy i wkładzie funduszy gminy. Aktualnie trwają starania o złożenie wniosku o fundusz pomocowy do Unii i wpisanie remontu dworu w program strategii rozwoju gminy Skawina na lata 2003 - 2013.
* * *
Jak już wcześniej informowaliśmy, Stowarzyszenie przygotowuje się do wydania publikacji dotyczącej dziejów Radziszowa. Mając na uwadze powyższe, zwracamy się z gorącą prośbą o udostępnienie nam materiałów będących w Państwa posiadaniu, a związanych z dziejami naszej miejscowości. Interesują nas stare zdjęcia rodzinne i plenerowe z Radziszowa, dokumentujące ważne wydarzenia w życiu lokalnym, święta rodzinne, portrety przodków, wspomnienia itp. .Materiały te pragniemy skopiować na miejscu przy użyciu techniki komputerowej i natychmiast oddać właścicielom. Stowarzyszenie zobowiązuje się w każdej publikacji w której zostaną wykorzystane owe materiały, zamieścić informację kto je nam udostępnili. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z nr tel. 275-11-59 lub tel. kom. 0-504-754-856.
* * *
Na dzień 11 października br. (sobota) Stowarzyszenie zaplanowało całodzienną wycieczkę autokarową do Szczyrzyca, i Starego Sącza. Koszt wycieczki 30zł. Bliższe informacje w gablocie Stowarzyszenie koło kościoła. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
* * *
Pragniemy serdecznie podziękować Panu Stefanowi Jakubcowi za podarowanie nam ozdobnego voluminu z przeznaczeniem na kronikę naszego Stowarzyszenia.
* * *
W najbliższym okresie planowany jest rewanż piłkarski pomiędzy Radziszowem a reprezentacją telewizji TVN. Data i miejsce rozgrywki sportowej podane zostaną w gablocie Stowarzyszenia.
* * *
Trwają prace grafika komputerowego nad przygotowaniem projektów herbu dla Radziszowa. Prezentacja, dyskusja i głosowanie nad przyjęciem ostatecznej wersji będzie miało miejsce na najbliższym zebraniu wiejskim, o czym zawiadomi sołtys Radziszowa.
* * *
Do naszego grona dołączyło ostatnio kilka nowych osób. Zapraszamy kolejnych chętnych do pracy na rzecz naszej miejscowości. Najbliższe spotkanie członków odbędzie się wyjątkowo, nie jak zwykle w drugi piątek miesiąca, lecz 5 września o godz. 19:00 (w budynku szkoły).

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie