Dzisiaj jest: Piątek, 21 czerwca 2024
Imieniny obchodzą: Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza, Demetria, Domamir, Marta, Teodor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
Biuletyn nr 3
Od ostatniego wydania naszego Biuletynu nr 2 upłynęły już cztery miesiące. W tym czasie wiele się działo w "życiu" Stowarzyszenia. W styczniu zorganizowaliśmy uroczystą wigilijkę, na którą zaproszonych zostało wielu gości, w tym Panowie Burmistrzowie z naszej Gminy. Odbyło się kilka roboczych spotkań członków Stowarzyszenia.
Dzięki uprzejmości pracowników Wydziału Architektury przy Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie przeprowadzono oględziny budynku dworu. Następnie Stowarzyszenie zamówiło wykonanie niezbędnej inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej. Prace te są na ukończeniu. Inwentaryzacja taka jest podstawowym dokumentem, umożliwiającym podjęcie starań o kolejną dokumentację, w tym plan remontu obiektu. Środki na pokrycie wstępnej dokumentacji pochodzą z funduszy własnych Stowarzyszenia. Pieniądze na pokrycie kolejnej, niezbędnej dokumentacji, planujemy zebrać od dobrowolnych darczyńców na nasz rachunek bankowy.
Bank Spółdz. w Skawinie: 86000002-0223026-1-13.
Aktualnie przygotowujemy do druku "cegiełki" - dowody wpłat na fundusz odnowy dworu w Radziszowie o nominałach: 5, 10, 20 i 50 złotych. W najbliższym czasie poinformujemy o sposobie ich rozprowadzania. Będąc w posiadaniu wymaganych dokumentów, o których mowa powyżej, będziemy mogli występować do instytucji samorządowych, państwowych i sponsorów z prośbą o sfinansowanie prac remontowych. My, mieszkańcy Radziszowa musimy jednak wykonać pierwszy krok, tj. pokryć koszt dokumentacji wstępnej.
Już niedługo będzie można odwiedzać stronę internetową naszego Stowarzyszenia. Znajdą się tam informacje o naszej miejscowości. Zapoznamy czytelników z kalendarium Radziszowa, historią kościoła, dworu, jak również z opisem wyposażenia izby regionalnej. Całość ozdobią zdjęcia archiwalne i wykonane współcześnie panoramy wsi, fotografie obiektów sakralnych, jak też miejsc charakterystycznych dla naszej miejscowości.
Zapraszamy na adres:  http://www.naszradziszow.com
Teraz będzie można polecić stronę www krewnym i znajomym. W niedługim czasie pojawi się wersja angielskojęzyczna. Tak więc o naszej miejscowości będzie można przeczytać i za granicą.
Trwa żmudne zbieranie informacji do monografii Radziszowa. Mamy już wiele nowych, nie publikowanych dotąd informacji z historii Radziszowa i jego mieszkańców. Szczególne zasługi na tym polu mają Państwo Małgorzata i Józef Niechajowie.
Na dzień 22 czerwca 2003 r. planujemy zorganizowanie pikniku na boisku sportowym "Radziszowianki". Będzie dużo muzyki ludowej, grać będzie orkiestra dęta i nie tylko. Będą też konkursy z nagrodami i inne atrakcje. Sport na wesoło. Będzie można zjeść i zabawić się. Pragniemy, by był to festyn rodzinny. O szczegółach jednak, napiszemy w kolejnym numerze naszego Biuletynu. Już dziś zapraszamy!
Pragniemy przypomnieć, iż nasze spotkania odbywają się regularnie w każdy drugi piątek miesiąca w szkole w Radziszowie o godz. 19:00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy na rzecz naszego środowiska !!!
* * *
Wszystkim Czytelnikom członkowie Stowarzyszenia życzą
Wesołych i zdrowych Świąt Wielkanocnych
spędzonych w miłej rodzinnej atmosferze,
smacznego święconego jajka
oraz mokrego Śmigusa Dyngusa !!!

 

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie