Dzisiaj jest: Piątek, 21 czerwca 2024
Imieniny obchodzą: Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza, Demetria, Domamir, Marta, Teodor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
Biuletyn nr 2
Na jednym z ostatnich spotkań naszego stowarzyszenia,
w dniu 28-11-2002r. przyjęty został plan pracy na 2003 rok.
 
Składają się na niego następujące zadania:
 
Zadanie I
Rozpoczęcie starań przed przystąpieniem do remontu dworu.

Wystąpimy o plan naprawy dachu dworu, następnie o wszystkie pozostałe, pozwalające na rozpoczęcie prac konserwatorskich. Przygotujemy plan pozyskiwania funduszy do realizacji założonych zadań.
 
Zadanie II
Założenie strony internetowej Stowarzyszenia "Nasz Radziszów".

Na stronach internetowych zaprezentujemy wszelkie informacje o stowarzyszeniu, o osobach tu pracujących. Przedstawimy ważniejsze fragmenty z historii Radziszowa, pokazując jednocześnie fotografie charakterystycznych obiektów i panoram naszej miejscowości. To sprawi, że będziemy znani nie tylko w swoim środowisku, ale i szeroko w świecie.
 
Zadanie III
Opracowanie monografii Radziszowa.

Zamierzamy zebrać wszelkie informacje z dziejów naszej miejscowości. W terminie 3 do 5 lat chcemy wydać książkę o Radziszowie z tłumaczeniem na język angielski. Pozycja ta pełnić będzie również rolę przewodnika. Dla młodzieży i dzieci miejscowych szkól chcemy zorganizować konkursy i quizy z wiedzy o naszej miejscowości.
 
Zadanie IV
Zbieranie materiałów i eksponatów z myślą o powiększeniu zasobów Izby Regionalnej.

Pragniemy zaangażować ludzi starszych, do zebrania wspomnień o naszej miejscowości i jej mieszkańcach z początków poprzedniego stulecia. Młodzież szkolną zamierzamy zainteresować zbieraniem eksponatów do dalszego wyposażania Izby Regionalnej, jak również spisywania zwyczajów, legend i anegdot z życia wsi. Po odnowieniu dworu, moglibyśmy otworzyć muzeum regionu podkrakowskiego. Skatalogujemy całość wyposażenia Izby Regionalnej oraz sporządzimy opis eksponatów.
 
Zadanie V
Krzewienie kultury ludowej.

Zorganizujemy piknik z prezentacją różnych czynności gospodarskich dla dzieci i młodzieży. Podejmiemy działania mające na celu stworzenia dziecięcego regionalnego zespołu pieśni i tańca.
 
Zadanie VI
Wykonanie dokumentacji opisowej kapliczek i krzyży.

Postaramy się o wydanie barwnego albumu ze zdjęciami kapliczek i krzyży przydrożnych, jak też cenniejszych strych nagrobków z cmentarza parafialnego wraz z ich pełnym opisem.
 
Zadanie VII
Prace wynikające z potrzeb bieżących.

Na wiosnę zamierzamy uporządkować teren wokół dworu. Zorganizujemy konkursy mające na celu podniesienia estetyki naszych domostw. W tym konkurs na najładniejszy ogródek kwiatowy, najpiękniejszy balkon.
 
Stałe spotkania wszystkich członków ustalono na każdy drugi piętek miesiąca o godz. 18:00, w siedzibie Stowarzyszenia, tj. w miejscowym gimnazjum.
Prace w grupach z podziałem na poszczególne zadania odbywać się będą w zależności od potrzeb.
* * *
W miesiącu listopadzie przystąpiły do nas kolejne osoby. Każdego, kto zechciałby pracować z nami na rzecz Radziszowa w ramach wcześniej prezentowanych zadań, serdecznie zapraszamy ! Jeśli są jeszcze inne ważne sprawy, którymi powinno zająć się nasze stowarzyszenie w ramach statutu, prosimy o ich zgłoszenie osobiście, bądź pisemnie na adres siedziby.
* * *
Życzymy Wesołych i Zdrowych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności
w Nowym Roku !!!

 

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie